Gdy warunki klimatyczne nie pozwalają na wzrost oberżyny na otwartym polu nie ma potrzeby całkowicie ich porzucać. Możesz wyhodować wielki zbiór tej jagody w szklarni, tylko opieka będzie nieco inna niż w powietrzu.

Bardzo ważnym punktem w uprawie tej rośliny z rodziny psiankowatych jest podlewanie. Konieczne jest, aby była ona terminowa i regularna, ponieważ w przeciwnym razie rośliny mogą się odbarwić lub dojrzeć źle, a czas zostanie zmarnowany.

Jak często podlewać bakłażan w szklarni?

Rośliny oberżyny są roślinami bardzo wilgotnymi, ale mimo to warto znać miarę, ponieważ nadmiar wilgoci nie zawsze korzystnie wpływa na rośliny, a nawet może prowadzić do chorób grzybiczych.

Dla dobrego wzrostu i ustawienia owoców roślina potrzebuje lekko wilgotnej gleby bez suszenia. Osiągnięcie takiego stanu będzie wymagało podlewania co najmniej dwa razy w tygodniu. Dotyczy to obszarów o dość ciepłym lub nawet gorącym klimacie. Tam, gdzie jest zimniej niż na ziemi, może pozostać wilgotna przez około tydzień, po którym konieczne będzie podlewanie.

Czy mogę podlać bakłażany na liściach?

Zraszanie to świetny sposób na podlewanie wielu roślin, ale nie bakłażana. Liście muszą pozostać suche, inaczej rozwijają się na nich zarodniki grzybów, które są dość aktywne bez dostępu do świeżego powietrza. Ponadto bakłażan uwielbia ciepłą wodę, a górne nawadnianie odbywa się z systemu zaopatrzenia w wodę, w którym temperatura jest znacznie niższa niż to konieczne.

Jak podlewać bakłażany w szklarni?

Kiedy wyhodujesz bakłażany, musisz zapomnieć o podlewaniu z węża. W końcu zimna woda ma bardzo negatywny wpływ na system korzeniowy o słabej powierzchni. Jajnik upada, a owocowanie jest opóźnione. Najlepszym rozwiązaniem jest podlewanie z konewki lub wiadra u nasady.

Woda do nawadniania bakłażanów powinna być podgrzewana w specjalnych pojemnikach, najlepiej ciemnych, aby przyciągały promienie słoneczne. Dopiero gdy się dobrze rozgrzeje, powinieneś zacząć podlewać.

Jak podlać bakłażana w szklarni

Kiedy podlać bakłażany po wylądowaniu w szklarni?

Ponieważ korzenie bakłażanów są słabe i powierzchowne, nie utrzymują się bardzo dobrze na ziemi. I jeśli zaraz po posadzeniu rośliny woda, najprawdopodobniej po prostu upadną i będą zepsute.

Aby temu zapobiec, przed zasadzeniem dobrze jest wylać dziurę ciepłą wodą i pozwolić mu się nasączyć, to znaczy, aby gleba była mokra dla młodych roślin. Po posypaniu korzeni ziemią, rozpyla się je na butelce ze spryskiwaczem i pozostawia na co najmniej pięć dni, a następnie na tydzień. W tym czasie system korzeniowy chwyta ziemię i można rozpocząć regularne nawadnianie.