Słowo "niewrażliwy" zwykle ma negatywną ocenę, ale nie zawsze jest złe. Okresowo uczucia i emocje, które chcesz wyłączyć na zawsze lub przynajmniej na jakiś czas, ponieważ powodują zbyt wiele bólu lub problemów w codziennym życiu. Zobaczmy, co jest potrzebne do tego i czy taka władza nad jej nadmierną wrażliwością jest dostępna dla wszystkich.

Jak wyłączyć uczucia i emocje?

Osoba to złożone urządzenie z wieloma ustawieniami, z których niektóre można wykonywać osobiście. Dopiero teraz trzeba działać z umysłem, aby go nie pogarszać. Dotyczy to również momentu, który nas interesuje: przypuśćmy kontrola emocji a nie ich całkowite stłumienie. Oznacza to, że nie staniesz się kamiennym murem, ale w razie potrzeby możesz zmniejszyć własną wrażliwość. A skoro jest to umiejętność, raz na zawsze niemożliwe jest wyłączenie uczuć, najpierw możesz poruszać emocje tylko przez chwilę. Dlatego wybierz jedną z proponowanych metod i rozpocznij szkolenie.

  1. Odrzucenie Często sytuacja dotyczy wyłącznie naszego zaangażowania. Spójrz na to, co stało się z zewnątrz, czy spowoduje to ten sam gniew i urazę, jeśli stanie się obcym problemem?
  2. Wyszukaj przyczyny . Postaraj się dowiedzieć, gdzie znajdują się korzenie tego, co się dzieje, co spowodowało ostry atak innej osoby w twoim kierunku. Przejście do układu logicznego pomoże zmniejszyć emocjonalność i znaleźć najlepsze rozwiązanie zawiłości.
  3. Substytucja Biuro, szef przedstawia małpiego wycia, koledzy łączą się z tapetą i przejmują odpowiedzialność za siebie nawzajem, ale nie obchodzi cię to. Ponieważ przed tobą morze, nowo powstałe słońce daje przyjemne ciepło, na molo, zapracowane mewy i pulchne koty czekają na powrót rybaków, aby otrzymać trochę darów morskich. Wymyśl swoje zdjęcie, które będzie dla ciebie miłe i zaprezentuj je, gdy emocje zaczną wymykać się spod kontroli. Ważne jest nie tylko, aby narysować pożądany obraz, ale aby poczuć się jego uczestnikiem. Dlatego warto będzie ćwiczyć w wolnym czasie, a następnie bez przeszkód wprowadzać niezbędny stan.
  4. Joga To wszystko, co wiedzą o kontroli własnego ciała i zmysłów, więc aspiruje do samadhi (szczególnego stanu harmonie wewnętrzna i zewnętrzna) joga. Nie ma znaczenia, czy nigdy nie spotkałeś się z tym nauczaniem, nadal możesz pożyczyć praktykę. Na przykład dość popularna technika oddechowa, zdolna do zmniejszenia stopnia emocji. Aby to zrobić, weź wygodną pozycję, skoncentruj się na głębokości i równomierności oddechu, a następnie spróbuj wziąć głęboki oddech, przytrzymaj powietrze w płucach, a następnie powoli wydychaj powietrze.

Również ulubiona muzyka i smaki są w stanie pomóc wyeliminować niepożądane emocje, nie będą miały natychmiastowego efektu, ale jeśli masz czas, to jest to świetna opcja.

Ale niezależnie od wybranej metody, pamiętaj, że jest ona potrzebna tylko do tymczasowego wyeliminowania emocji, które w pewnym momencie cię utrudniają. Stałe ich stłumienie sprawi, że będziecie mile widzianym klientem psychoterapeuty. Dlatego konieczne jest poświęcenie czasu, aby w pełni zaakceptować swoje uczucia, ponieważ doświadczanie ich jest całkowicie normalne.