Każda religia ma cechy i jej fanów. Jeden z kierunków protestanckiego chrześcijaństwa, Chrzest, jest najbardziej popularny na całym świecie. Zgodnie z jego zasadami wielu sławnych polityków i show-biznesu zostało ochrzczonych. Jednak będąc zainteresowanym chrztem, należy pamiętać, że jest to sekta. Proponujemy dowiedzieć się, kim są baptyści.

Baptyści - kto to jest?

Słowo "baptysta" pochodzi od "Baptiso", które z języka greckiego oznacza "zanurzenie". Chrzest oznacza chrzest, który powinien pojawić się w dorosłości poprzez zanurzenie ciała w wodzie. Baptyści są wyznawcami jednego z kierunków protestanckiego chrześcijaństwa. Chrzest bierze swój początek z angielskiego purytanizmu. Opiera się na dobrowolnym chrzcie osoby o wytrwałych przekonaniach i nie akceptuje grzeszności.

Symbol Chrzciciela

Wszystkie kierunki protestantyzmu mają swoją własną symbolikę. Zwolennicy jednej z popularnych wierzeń nie są wyjątkiem. Znak baptystów jest rybą symbolizującą zjednoczone chrześcijaństwo. Ponadto, dla przedstawicieli tej doktryny, ważne jest całkowite zanurzenie osoby w wodzie. Nawet w starożytności ryby uosabiały Chrystusa. Ten sam obraz dla wierzących był jagnięciem.

Baptyści są znakami

Zrozumienie, że dana osoba jest zwolennikiem tego przekonania, jest możliwe, wiedząc, że:

 1. Baptyści są sekciarzami. Tacy ludzie zawsze jednoczą się w społeczności i zapraszają innych na spotkania modlitwy .
 2. Biblia dla nich jest jedyną prawdą, w której można znaleźć odpowiedzi na wszystkie interesujące tematy, zarówno w życiu codziennym, jak i religijnym.
 3. Niewidzialny (Wszechświatowy) kościół jest jeden dla wszystkich protestantów.
 4. Wszyscy członkowie lokalnej społeczności są równi.
 5. Tylko osoby pogrążone w żałobie mogą otrzymać wiedzę o chrzcie.
 6. Istnieje wolność sumienia dla wierzących i niewierzących.
 7. Baptyści są pewni, że kościół i państwo powinny być oddzielone od siebie.
Baptyści, którzy to jest

Baptyści - "za" i "przeciw"

Jeśli dla prawosławnego chrześcijanina doktryna baptystyczna może wydawać się błędna iw taki sposób, że całkowicie zaprzecza Biblii, to mogą być tacy, którzy będą zainteresowani chrztem. Jedyną rzeczą, którą może przyciągnąć sekta, jest towarzystwo ludzi, którzy nie są obojętni wobec ciebie i twoich problemów. To znaczy, dowiedziawszy się, kim są tacy baptyści, może się wydawać, że znajduje się w miejscu, gdzie jest naprawdę szczęśliwy i zawsze czeka. Czy tacy dobroduszni ludzie chcą zła i uczą ich w niewłaściwy sposób? Jednak tak myśląc, człowiek odchodzi od religii prawosławnej.

Baptyści i prawosławni - różnice

Baptyści i prawosławni mają ze sobą wiele wspólnego. Na przykład, jak pochowani są baptyści, jest podobny do pogrzebu prawosławnego chrześcijanina. Jednak ważne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób baptyści różnią się od prawosławnych, ponieważ obaj wierzą, że są naśladowcami Chrystusa. Następujące różnice są nazywane:

 1. Baptyści całkowicie odrzucają Świętą Tradycję (dokumenty pisane). Księgi Nowego i Starego Testamentu są interpretowane na swój własny sposób.
 2. Prawosławni wierzą, że człowiek może się uratować, jeśli przestrzega przykazań Bożych, oczyszcza duszę poprzez obrzędy kościelne i wszelkimi sposobami żyje pobożnie. Baptyści są pewni, że zbawienie wydarzyło się wcześniej - na Golgocie i nic więcej do zrobienia nie jest konieczne. Nie jest tak ważne, jak sprawiedliwie żyje człowiek.
 3. Baptyści odrzucają krzyż, ikony i inne chrześcijańskie symbole. Dla prawosławnych to wszystko jest wartością absolutną.
 4. Zwolennicy chrztu odrzucają Matkę Boga i nie uznają świętych. Dla prawosławnych, Matka Boża i święci są opiekunami i orędownikami o duszy przed Bogiem.
 5. Baptyści, w przeciwieństwie do prawosławnych, nie mają kapłaństwa.
 6. Zwolennicy kierunku chrztu nie mają organizacji kultu i dlatego modlą się własnymi słowami. Prawosławni jednak konsekwentnie służą Liturgii.
 7. Podczas chrztu baptyści zanurzają osobę raz w wodzie, a prawosławną - trzy razy.
Baptyści niż są niebezpieczni

Jaka jest różnica między baptystami a Świadkami Jehowy?

Niektórzy uważają, że Baptists są Świadkowie Jehowy . Jednak w rzeczywistości te dwa kierunki różnią się:

 1. Baptyści wierzą w Boga Ojca, Boga Syna i Ducha Świętego, a Świadkowie Jehowy uważają pierwsze stworzenie Boga za Jezusa Chrystusa, a Ducha Świętego - moc Jehowy.
 2. Zwolennicy chrztu nie uważają, że konieczne jest używanie imienia Boga Jehowy, a Świadkowie Jehowy wierzą, że imię Boga musi być koniecznie wezwane.
 3. Świadkowie Jehowy zabraniają swoim wyznawcom używania broni i służenia w armii. Baptyści są lojalni wobec tego.
 4. Świadkowie Jehowy zaprzeczają istnieniu piekła, a baptyści są pewni, że istnieje.

W co wierzą baptyści?

Aby odróżnić baptystę od przedstawiciela innego kierunku, ważne jest zrozumienie tego, co głosili baptyści. Dla zwolenników Chrztu najważniejszą rzeczą jest Słowo Boże. Oni, będąc chrześcijanami, rozpoznają Biblię, chociaż interpretują ją na swój własny sposób. Wielkanoc w baptystach jest głównym świętem w roku. Jednak w przeciwieństwie do prawosławnych w tym dniu, nie idą do służby w kościele i idą do wspólnoty. Przedstawiciele tego prądu wyznają trójcę Boga - Ojca, Syna i Ducha Świętego. Baptyści wierzą, że Jezus jest jedynym pośrednikiem między ludźmi a Bogiem.

Na swój sposób rozumieją Kościół Chrystusowy. Dla nich jest to wspólnota ludzi odrodzonych duchowo. Każdy może dołączyć do lokalnego kościoła, którego życie zmieniło się dzięki ewangelii. Dla zwolenników chrztu ważne jest nie uduchowienie, ale duchowe narodziny. Uważają, że dana osoba powinna zostać ochrzczona już w wieku dorosłym. Oznacza to, że taki czyn jest bardzo ważny i powinien być świadomy.

Czego nie mogą zrobić baptyści?

Każdy, kto jest zainteresowany tym, którzy tacy baptyści powinni wiedzieć, czego boją się baptyści. Tacy ludzie nie mogą:

 1. Pić alkohol. Baptyści nie przyjmują alkoholu i uważają się za pijaństwo - jeden z grzechów.
 2. Być ochrzczonym w dzieciństwie lub chrzcić twoje dzieci, wnuki. Ich zdaniem chrzest powinien być świadomym krokiem osoby dorosłej.
 3. Podnieś broń i służ w wojsku.
 4. Aby zostać ochrzczonym, noście krzyż i uwielbiajcie ikony.
 5. Użyj zbyt dużo makijażu.
 6. Podczas intymności używaj sprzętu ochronnego.
Wielkanoc u baptystów

Jak zostać baptystą?

Każdy może zostać baptystą. Aby to zrobić, musisz mieć pragnienie i znaleźć tych samych wierzących ludzi, którzy pomogą rozpocząć podróż w chrzcie. Konieczne jest poznanie podstawowych zasad baptystów:

 1. Przyjąć chrzest w dorosłości.
 2. Uczestniczyć wyłącznie w społeczności i komunach.
 3. Nie rozpoznajcie boskości Dziewicy.
 4. Traktuj Biblię na swój własny sposób.

Jakie jest niebezpieczeństwo baptystów?

Chrzest dla osoby prawosławnej jest niebezpieczny już z tego powodu, że baptyści są sektą. Oznacza to, że reprezentują grupę ludzi, którzy mają własne poglądy na temat religii i swoje własne przekonania o swojej słuszności. Często sekty używają hipnozy lub innych metod, aby przekonać osobę, że są z nimi na właściwej ścieżce zbawienia. Często zdarza się, że sekciarze opanowują nie tylko świadomość osoby, ale także jej materialne środki, w nieuczciwy sposób. Ponadto chrzest jest niebezpieczny, ponieważ człowiek pójdzie w niewłaściwy sposób i odejdzie od prawdziwej religii ortodoksyjnej.

Baptyści - ciekawe fakty

Prawosławni i przedstawiciele innych wierzeń religijnych są czasami zaskoczeni pewnymi rzeczami, takimi jak na przykład, dlaczego baptyści mają saunę w świątyni. Zwolennicy baptystów mówią, że tutaj wierzący oczyszczają swoje ciała z nagromadzonych chemikaliów, które nie pozwalają na dalsze duchowe postępy. Istnieje wiele innych interesujących faktów:

 1. Na całym świecie jest 42 milionów baptystów. Większość z nich mieszka w Ameryce.
 2. Wielu baptystów to znani politycy.
 3. Baptyści rozpoznają dwa stanowiska w hierarchii kościelnej.
 4. Baptyści to wielcy dobroczyńcy.
 5. Baptyści nie chrzczą dzieci.
 6. Niektórzy baptyści wierzą, że Jezus odpokutował za grzechy tylko dla wybranych, nie dla wszystkich ludzi.
 7. Wielu sławnych śpiewaków i aktorów zostało ochrzczonych przez zwolenników baptystów.
Baptyści są

Znani baptyści

To przekonanie zainteresowało i zainteresowało nie tylko zwykłych ludzi, ale nawet znane osobistości. Aby dowiedzieć się, kto taki baptystów był w stanie przez osobiste doświadczenie, wielu popularnych ludzi. Są sławni baptyści:

 1. John Bunyan to angielski pisarz i autor The The Pilgrim's Journey.
 2. John Milton - angielski poeta, działacz na rzecz praw człowieka, przedstawiciel publiczny, stał się także zwolennikiem słynnego na całym świecie nurtu protestantyzmu.
 3. Daniel Defoe - jest autorem jednego z najpopularniejszych dzieł światowej powieści literackiej "Robinson Crusoe".
 4. Martin Luther King jest laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, gorącym bojownikiem o prawa czarnych niewolników w Stanach Zjednoczonych.