jak leczyć migdałki Wielu rodziców często ma pytanie, czy można leczyć migdałki i jak uniknąć ich usuwania? Po pierwsze, aby je zobaczyć, musisz najpierw zwrócić się do Laury, która ma specjalne narzędzia do oglądania nosa. Istnieje kilka odmian tej choroby:

  • Etap 1 - wzrosty lekko pokrywają górną część kanału nosowego, ale w tym samym czasie dziecko może normalnie oddychać w ciągu dnia;
  • 2 stopnie - formacje limfoidalne pokrywają dwie trzecie otwieracza i utrudniają oddychanie;
  • 3 stopnie - kiełkowanie zamyka cały otwieracz, co zakłóca oddychanie i powoduje upośledzenie mowy i słuchu.

Jak leczyć zmienione zapalenie migdałków?

W leczeniu migdałków stopnia 1. stosuje się metodę zachowawczą polegającą na przemyciu nosa roztworem soli fizjologicznej i wkropleniu kroplami środka zwężającego naczynia krwionośne, a następnie za pomocą leków - roztworu protargolu, albicydu lub wywaru z kory dębu.

Leczenie migdałków drugiego stopnia może być zarówno metodą zachowawczą, jak i operacyjną, w zależności od zaniedbania choroby. Po pierwsze, ENT zaleca specjalne antybiotyki i procedury fizjoterapii, a jeśli to nie pomaga, konieczna jest interwencja chirurgiczna.

Teraz zastanówmy się, jak leczyć migdałki o 3 stopnie. Tutaj tylko operacja jest zwykle wykonywana w znieczuleniu miejscowym, ale czasami stosuje się również znieczulenie ogólne. W pierwszych dniach po usunięciu migdałków dziecko otrzymuje odpoczynek w łóżku, a całkowicie gorące jedzenie, ostre, słone i kwaśne pokarmy są wykluczone z diety. Po operacji nie wolno angażować się w aktywny sport przez pewien czas, a jeśli nie zostaną zidentyfikowane żadne dalsze komplikacje, dziecko może wrócić do poprzedniego życia w ciągu tygodnia.

Jak leczyć migdałki bez operacji?

Dla dzieci z gruczolakami klimat morski jest idealny. W diecie muszą być obecne świeże warzywa i owoce, jak leczyć adenoids środki folk sfermentowane produkty mleczne, a słodycze i pieczenie najlepiej zmniejszyć. Możesz również użyć leków homeopatycznych, po konsultacji z lekarzem. W leczeniu zapalonych migdałków stosuje się aromaterapię olejkami eterycznymi z drzewa herbacianego i szałwii, laseroterapię i masaż okolicy szyi.

Oprócz powyższych metod, możliwe jest leczenie migdałków za pomocą środków ludowych, na przykład soku warzenia, skrzypu polnego, babki, rumianku, nagietka i herbat ziołowych na bazie nagietka. Możliwe jest również użycie pianki olejowej, poprzez trawienie jej przez noc w kilku kropelkach przez 2 tygodnie. Aby spowolnić wzrost migdałków, można pić olej z ryb.