Możesz nauczyć się jeździć na nartach w inny sposób. Oczywiście Twoja kolejna profesjonalna technika jazdy na łyżwach zależy bezpośrednio od tego, jak się uczyć. Technika jazdy na nartach każdego profesjonalisty i amatora ma swoją własną. Wiele rzeczy zależy od instruktora prowadzącego szkolenie. Każdy z nich ma swoje własne techniki, dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią osobę, która nauczy Cię jeździć na nartach. Nawiasem mówiąc, po odpowiedniej instrukcji, doświadczenie w prowadzeniu samochodu jest dość łatwe i poprawione.


Rodzaje narciarstwa

Narciarstwo można podzielić na typy na żądanie na poziom fizycznego i technicznego treningu narciarza. Coś takiego: jazda na nartach dla początkujących, zaawansowanych narciarzy, narciarzy na poziomie ekspertów i nart dla sportowców.

Również podgatunki obejmują specjalne narty dla kobiet, narty dla młodzieży i dziecięce narty. Do celu, narciarstwo jest przeznaczone dla miłośników różnych poziomów (narty do off-piste, carving i uniwersalne narty) i specjalistycznych sportowych nart alpejskich (narty na narty, narty do slalomu, do akrobacji na nartach).

Narty dla początkujących

Aby wybrać odpowiednie narty dla początkujących, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Na przykład dłuższe narty dobrze radzą sobie w głębokim śniegu, ale krótkie narty bardziej nadają się do manewrów.

Dla początkujących zbliżają się narty, które będą 20 cm poniżej ich wzrostu. Również początkującym sportowcom pasują szerokie narty, które są uniwersalne na różne trasy. Początkujący muszą wybierać miękkie i lekkie narty, wystarczająco dobrze trzymają narciarza i nie pozwolą mu spaść. Między tymi klasycznymi a nartami należy preferować także narty klasyczne. Są zawężone w środku i łatwiejsze w zarządzaniu, co zminimalizuje zaspy na zakrętach.

Kije narciarskie

Wielu początkujących na nartach nie przywiązuje dużej wagi do kijków narciarskich, które w rzeczywistości należą do głównych elementów wyposażenia narciarskiego. Przy okazji, nawet technika sportowca zależy od nich.

Laski są materiałem zbędnym, dlatego w pierwszych etapach znajomości techniki narciarstwa zjazdowego nie trzeba myśleć o konstrukcji patyków. Początkowo muszą być mocne i nie trzeba myśleć o kupowaniu drogich patyków.

W istocie różnią się one jedynie materiałem samego kija, kształtem rączki i materiałem końcówki. Dla początkujących dobrze nadaje się zwykła aluminiowa laska z rączką i najprostszą końcówką.

Wybór odpowiedniego drążka jest dość łatwy. Stań w pozycji pionowej, weź pałeczki za uchwyty, podczas gdy ramiona powinny być zgięte w łokciach o około 90 stopni. Zaleca się, aby większość instruktorów zabierała pałeczki o 5-10 centymetrów dłużej, ponieważ w każdym razie jest to możliwe w każdym przypadku. narty dla początkujących skrócić

Po zakupie pałeczek, pierwszą rzeczą do zrobienia jest odcięcie pasków od uchwytu i spróbuj nie wkładać do nich rąk. Wszakże w sprzęcie narciarskim wszystko odbywa się tak, że w chwili upadku sprzęt jest odpinany iw żadnym wypadku nie okalecza narciarza, dlatego też zabronione jest mocowanie pałeczek do rąk za pomocą pasków. Co więcej, w momencie upadku zawsze staraj się złożyć patyki. Jeśli nagle nie można wyrzucić patyków, a one zgięte, aluminiowe patyczki można łatwo zgiąć w kolanie lub, w skrajnych przypadkach, kupić nowe.