Według badań człowiek marzy codziennie, ale rano bardzo rzadko go pamięta. Wszystko to decyduje o trafności pytania - dlaczego nie pamiętam marzenia . Wszystko zależy od aktywności mózgu i komunikacji z podświadomością. Jest kilka sposobów na naprawienie tej sytuacji i pozwala nam dużo o tym pamiętać rano.

Jak zapamiętać sny?

Zgodnie z istniejącą informacją podczas snu, świadomość osoby jest daleka od ciała. Dlatego nie można kontrolować swojego stanu i zapamiętywać snów. Kiedy dana osoba zaczyna się budzić, połączenie zostaje nawiązane i jest okazja, aby naprawić kilka chwil.


Jak nauczyć się pamiętać sny?

  1. Najprostszym i najtańszym sposobem jest umieszczenie papieru i długopisu przy łóżku, aby móc zapisać wszystko, co zostało zapamiętane zaraz po przebudzeniu. Tylko to należy zrobić natychmiast po otwarciu oczu, natychmiast.
  2. Jeśli nie było papieru, możesz użyć innego sposobu. Natychmiast po przebudzeniu musisz spróbować powiązać ze sobą sny, które widzisz, z prawdziwymi obrazami.
  3. Skuteczną rekomendacją, jak zapamiętać sny, jest to, że zanim zaśniesz, musisz położyć się na chwilę w spokoju, zrelaksować się i uwolnić myśli.
  4. Konieczne jest wyłączenie urządzeń elektrycznych znajdujących się w pokoju i wyjęcie telefonu.
  5. Zamknij oczy myślami, że dziś z pewnością będzie w stanie zapamiętać sen. Możesz powiedzieć to stwierdzenie: "We śnie odpowiedzi na moje pytania przychodzą do mnie. Moje sny są źródłem mądrości. Pamiętam, że śnię. "
  6. Niektórzy eksperci zalecają umieszczanie kamieni naturalnych w pobliżu łóżka, na przykład kryształu górskiego lub turkusu. Chodzi o to, że pomagają skoncentrować się lepiej i pracować jak charms .
  7. Możesz zrobić małą poduszkę z ziołami, które w starożytności nazywano "poduszką". Możesz umieścić w nim lawendę, miętę i chmiel. Aromaty ziół pomogą zrelaksować się i dostroić się do niezbędnej fali.

Regularnie zmuszając się do pamiętania snów, osoba dostosowuje ciało do takiej pracy, aw przyszłości wszystko będzie "na maszynie".