Zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe może znacząco obniżyć jakość życia - bóle głowy, wrażliwość na warunki atmosferyczne, nudności i zawroty głowy są najłatwiejszymi objawami, które występują, gdy w czaszce znajduje się nadmiar płynu, który wywiera nacisk na mózg. Jednakże, oprócz łagodnych objawów, zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe może powodować wiele problemów - prowadzić do utraty przytomności, drętwienia kończyn, zmniejszonego widzenia, utraty orientacji w przestrzeni i innych poważnych chorób.

Głównym problemem nadciśnienia śródczaszkowego jest to, że trudno jest go zdiagnozować - konieczne jest przebicie płynu mózgowo-rdzeniowego lub, w skrajnych przypadkach, wykonanie skanu MRI czaszki. Dlatego często lekarze diagnozują oczywiste objawy i obecność współistniejących chorób. Kryzysom mózgowym, zapaleniu opon mózgowych, zapaleniu mózgu, udarom (niedokrwiennym i krwotocznym) może towarzyszyć nadciśnienie wewnątrzczaszkowe.

Uważa się, że ludzie z wysokie ciśnienie krwi a nadwaga jest bardziej podatna na tę patologię niż inne.

Dlatego przed rozpoczęciem leczenia należy dokładnie przeanalizować objawy, aby nie pomylić nadciśnienia z cięższą chorobą.

Jak zmniejszyć ciśnienie wewnątrzczaszkowe za pomocą tabletek?

Po pierwsze, aby wyeliminować objawy, potrzebne są leki zmniejszające ciśnienie wewnątrzczaszkowe. Dziś są reprezentowani przez kilka grup, z których niektórzy przedstawiciele są dobrze połączeni w leczeniu - złożona terapia jest wskazana dla wyrażonych objawów. Jeśli objawy nie są wyrażone, wystarczy wybrać jeden z leków.

Diuretyki

Leki zmniejszające ciśnienie śródczaszkowe są reprezentowane przede wszystkim przez grupę diuretyków. Niektórzy lekarze uważają, że jest to nieskuteczny sposób na wyeliminowanie nadciśnienia wewnątrzczaszkowego z uwagi na to, że płyn mózgowo-rdzeniowy jest zaangażowany w patologię - płyn mózgowo-rdzeniowy, a diuretyki mają niewielki wpływ na jego wypływ.

Dlatego nie ma jednoznacznej opinii na ten temat, ale wiele osób postrzega to jako jedyny pewny sposób na zmniejszenie ciśnienia wewnątrzczaszkowego przez wiele lat. Zaleca się przyjmowanie Diacarb, Furosemidu (raz, to jest silne moczopędny ). W przypadku ciężkiego nadciśnienia wskazane jest podanie dożylne.

Rozwiązania zastępujące plazmę

Albumina (20%) pomaga zmniejszyć ciśnienie między plazmą a tkanką mózgową. Lek poprawia mikrokrążenie i jest wskazany na ryzyko obrzęku mózgu.

Leki przeciwzapalne

Siarczan magnezu pomaga rozszerzyć naczynia obwodowe, ma działanie moczopędne i poprawia mikrokrążenie. Ventonik Glivenol poprawia żylny wypływ w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa obrzęku mózgu.

Glukokortykosteroidy

Prednizolon lub deksametazon jest wstrzykiwany w skrajnych przypadkach z ryzykiem obrzęku mózgu.

Jak szybko zmniejszyć ciśnienie wewnątrzczaszkowe?

Szybko zmniejszyć ciśnienie wewnątrzczaszkowe pomoże moczopędnie. Jeśli po zastosowaniu tego stanu pogorszy się, wówczas w tym przypadku należy zwrócić się o pomoc do specjalisty - w domu nie jest konieczne przepisywanie poważnych leków, ponieważ istnieje wysokie ryzyko błędnego przepisania. W domu można wziąć lek homeopatyczny Lymphomyosot, który eliminuje procesy stagnacji.

Jak zmniejszyć ciśnienie wewnątrzczaszkowe środki folk?

Przed zmniejszeniem ciśnienia wewnątrzczaszkowego w domu, upewnij się, że stan pacjenta pozwala ci spędzić trochę czasu na leczeniu ziołami.

leki zmniejszające ciśnienie wewnątrzczaszkowe

Zioła

Napar lawendy pomoże utrzymać normalne ciśnienie wewnątrzczaszkowe. Konieczne jest przyjęcie 1 łyżki. 2 razy dziennie. Ten środek można zastąpić olejem lawendowym - nałóż go na whisky (nie przesadzaj - olejku jest mocno skoncentrowany i ma wyraźny zapach) w celu wdychania jego oparów.

Produkty

Produkty zmniejszające ciśnienie wewnątrzczaszkowe można znaleźć w każdym sklepie - przede wszystkim cytryna i czosnek. Pokazano również wzrost diety pokarmów bogatych w potas, w tym suszonych moreli i ziemniaków.