Większość kierowców kobiet początkujących przekazuje swoje pierwsze metry (metry, nie kilometry) w samochodzie w połączeniu z ojcem, bratem, mężem lub po prostu wiernym towarzyszem wojennym, który nigdy nie zawodzi. Co dzieje się w rezultacie? Zamiast zatrzymywać się przy znaku "Stop", zahamuj przy każdym wrzasku, jaki wywołuje twój doświadczony nauczyciel.

To, oczywiście, oszczędza na błędach na drodze, ale popycha cię strach , który odradza się w uwarunkowanym instynkcie, psach Pawłowa - "musisz przestać, kiedy na mnie krzyczy". I nie będziesz jeździł z wiedzą o zasadach na drodze, ale by zadowolić mistrza.

Wszystko to prowadzi do prawdziwego lęku przed jazdą samochodem, to jest zwykłej niepewności, którą możesz zrobić, lub raczej zaufania, którego nie możesz.

Istnieje wiele odmian tego, jak przezwyciężyć strach przed prowadzeniem samochodu, z których każdy zależy od osobistego problemu. Ale powiedzmy sobie szczerze: każdy początkujący kierowca ma swój własny odludny strach, który nie kończy się nawet setkami tysięcy przejechanych kilometrów.

Najczęstsze obawy związane z prowadzeniem samochodu

Przede wszystkim każda kobieta za kierownicą boi się zrobić coś złego i zostać przeklętym przez okolicznych koneserów ruchu. Oczywiście, będą winić wszystko na fakt, że "kobieta jedzie". Zaczniemy od tego - w każdej sytuacji nie powinieneś się zastanawiać nad opinią kierowców, jeśli nie zrobiłeś niczego, co naruszyłoby przepisy ruchu drogowego lub zagrażałoby ich życiu.

Jednak w drodze trzeba koniecznie mieć oko na okolicznych kierowców - Twoje bezpieczeństwo jest nie tylko w twoim, ale także w rękach. Nie słuchaj ich nadużyć, ale obserwuj ruch.

Drugi popularny lęk związany jest z wymiarami samochodu. Wszystko jest naturalne: wczoraj miałeś 167 cm i 55 kg wagi, dziś ważysz około tony o parametrach 3,6 × 1,6 m. Przezwyciężenie strachu przed prowadzeniem samochodu w tym przypadku będzie stopniowo, dzień po dniu, przyzwyczajając się do skrętu , należy wziąć pod uwagę obwód o większej średnicy niż poprzednio. Na początku, aby się uspokoić, zwolnij, gdy ciężarówka przyjedzie cię spotkać na dwupasmowej drodze.

Jest jeszcze jeden bardzo silny strach - lęk przed wypadkami. Oczywiście, ty i wszyscy inni kierowcy, nawet z doświadczeniem, boicie się wejść Wypadek . Poczucie pewności siebie i przezwyciężenie lęku przed jazdą samochodem pomoże ci nagrać kursy na wypadek, gdy nie będziesz uczyć jazdy, ale jak prowadzić. Innymi słowy, opracujesz wszystkie możliwe sytuacje awaryjne na drodze i jak się od nich odwrócić w miarę możliwości.

Aby poczuć, że jeździsz samochodem, a nie ona prowadzi cię w "nieznanym kierunku", musisz przestudiować mechanikę samochodu. Oczywiście, jest to nudne, ale tylko wiedząc, co dzieje się wewnątrz "konia" po naciśnięciu konkretnego pedału, możesz zrozumieć, że naprawdę jesteś kierowcą i wszystko, co dzieje się z twoim samochodem, jest owocem twoich działań.

W przeciwnym razie samochód pozostanie dla ciebie "UFO", a ty, stając się doświadczonym kierowcą, zadzwoni na pedał sprzęgła "to coś".

Pierwsza maszyna strach przed prowadzeniem samochodu

Wielu uważa, że ​​pierwszy samochód powinien być odrapany i stary, żeby nie było wstydu go łamać. Jednak ci, którzy studiują na samochodach, które "nie przeszkadzają", zachowają się analogicznie do swoich ukochanych, drogich samochodów zagranicznych.

Samochód powinien być kochany, jak tylko się do niego dostanie, musisz poczuć, że jest on twój. Będziesz więc w stanie okiełznać jej temperament, zostać kochanką i to jest naprawdę odpowiedź na pytanie, jak pokonać lęk przed prowadzeniem samochodu. W swoim ulubionym samochodzie poczujesz się pewniej, nie obawiaj się, że "zawiedzie Cię" i nie "wahaj się", aby wprowadzić wszystkie pedały i dźwignie jako wprowadzenie - ponieważ jest to twoje i więcej niż remis.