jak zrobić plastelinę z jedzenia Za pomocą plasteliny dzieci wprowadzają w życie swoje pierwsze pomysły i pomysły. Zaczynają pracować z tym materiałem w przedszkolu, kiedy uczą się rzeźbić różne zwierzęta lub lalki. Po zrobieniu kilku figur, dziecko ma ochotę zrobić ubrania dla swoich "zwierząt" lub talerz z różnymi gadżetami, ponieważ wszystkie dzieci uwielbiają słodycze. A jak zrobić jedzenie z plasteliny? - dzieci będą pytać. A tu dorośli przychodzą im z pomocą.

Wybór gliny

Jak w przypadku każdej firmy i modelowania, materiał odgrywa ważną rolę. Dlatego wybór gliny - kluczowy moment. Dobre dzisiaj na półkach sklepów można znaleźć ogromną liczbę odmian gliny. Pierwszeństwo należy przyznać temu, który jest zrobiony z naturalnych surowców i nie szkodzi ciału dziecka, co oznacza, że ​​nawet jedząc kawałek, nic złego się nie stanie.

Ponadto glina musi być obojętna, tj. nie ma zapachu. Jego obecność wskaże, że do wytworzenia tego produktu użyto złej jakości surowców.

Gdzie zacząć?

Po zakupie niezbędnej gliny możesz zacząć tworzyć z niej artykuły, w tym żywność. Najpierw musisz zdecydować, co chcesz wyrzeźbić. Rozważ najprostsze rodzaje plastelinowego jedzenia dla lalek: ciasto, ciasto, ciasto i lody.

Rzeź tort z plasteliny

Przed tobą rzeźbić jedzenie z plasteliny, konieczne jest przygotowanie płyty i plastikowego jednorazowego noża. Następnie z zestawu plastelinowego bierzemy 2 kawałki kontrastujących kolorów, na przykład czerwony i biały. Każdy kawałek jest starannie pocięty na małe warstwy. Następnie łączymy gotowe kawałki razem tak, aby kolory gliny zmieniały się na przemian. Po ich sklejeniu konieczne jest nadanie ciastu jakiejś formy, na przykład trójkąta.

jak zrobić jedzenie z plasteliny

Jak zrobić ciasto z gliny?

Aby stworzyć świąteczne ciasto z jagodami z plasteliny, potrzebny będzie kawałek niebiesko-żółtej plasteliny. Powstają niebieskie kule przypominające jagody. Najpierw trzeba rzucić kilka cienkich kiełbasek i zrobić 1 cienki naleśnik. Następnie kładzie się go na podstawie przyszłego ciasta. Następnie wzdłuż obwodu naleśnika cienkie kiełbaski układane są w stos, który jest zwieńczony innym naleśnikiem i ozdobiony kulkami z niebieskiej plasteliny. Ciasto jest gotowe!

plasteliny

Ciasto z plasteliny

Bardzo łatwo jest zrobić takie jedzenie z plasteliny, jak ciasto. Technologia "przygotowania" jest bardzo podobna do ciasta. Jedyna różnica polega na tym, że ciasto jest zazwyczaj bardziej eleganckie, ozdobione kulkami, koralikami i koralikami na wierzchu. Takie plasteliny są bardzo interesujące do karmienia lalek.

jak gotować jedzenie z plasteliny

Lody z plasteliny

Lody z plasteliny, jak każda żywność, gotują się bardzo szybko. Najpierw musisz stworzyć klakson, używając beżowej lub żółtej plasteliny. Pokrój mały kawałek i potocz nim na talerzu, aby uzyskać cienki placek. Stąd formujemy róg skręcający się w spiralę. Jako lody stosuje się kulkę z białej plasteliny, która pasuje do wytworzonego rogu. Lody gotowe!

jak zrobić plastelinę

Tak więc, z tego materiału na kreatywność, można "gotować" plasteliny żywności dla dzieci lalki, bez większych trudności. Wszystko, co potrzebne jest do tego, to trochę czasu, gliny i, oczywiście, fantazji. Jeśli to drugie może nie wystarczyć dla rodziców, to dzieci mają go dużo. Po prostu zaczynasz rzeźbić jedzenie z plasteliny i nie będzie końca prośbom o produkcję następnego rękodzieła. Takie działania z dziećmi przyczynią się tylko do nawiązania bliskiego kontaktu. To właśnie podczas tych zabaw rodzice stają się najlepszymi przyjaciółmi dla swoich dzieci, z którymi można nie tylko grać, ale także dzielić intymne sekrety.