Sztuka tworzenia bumerangów jest dość starożytnym rzemiosłem. W przeszłości, w Chinach, te egzotyczne przedmioty latające służyły jako broń, więc do ich stworzenia użyto metalu lub drewna. Jednak historia tego typu broni zaczęła się jeszcze wcześniej. Australijscy aborygeni, polujący na ptaki, zauważyli, że niektóre patyki po prostu latają, a inni w jakiś sposób wracają do swoich rąk. Byłoby dziwne, gdyby taka niesamowita właściwość aerodynamiczna pozostała bez opieki, ponieważ polowanie z bronią samopowrotną zostało znacznie uproszczone.

Dziś bumerang o egzotycznym wyglądzie jest świetną zabawką dla dzieci. W sklepach, które sprzedają różne grupy towarów dla dzieci, często można zobaczyć plastikowe bumerangi w różnych kolorach. Takie zabawki są niedrogie, ale tworzenie bumerangu własnymi rękami w domu nie zajmuje dużo czasu. Ponadto dziecko będzie znacznie ciekawiej grać w bumerang, w którego stworzenie uczestniczył.

Papier lub tektura to wszystko, czego potrzebują ci, którzy nie wiedzą, jak zrobić bumerang własnymi rękami w ciągu kilku minut. Ta zabawna zabawka jest bardzo popularna zarówno wśród dzieci, jak i ich rodziców, ponieważ obserwowanie lotu i powrotu jest tak interesujące. Możesz nawet zabawić się rzucaniem zawodów w domu lub na ulicy. Wszystko to będzie dostępne dla tych, którzy czytają nasz artykuł o tym, jak zrobić bumerang z papieru lub tektury.

Zanim zrobisz papierowy bumerang, przygotuj arkusz A4, który trzeba przeciąć na pół. Potrzebujemy tylko jednej jego części.

jak zrobić papierowy bumerang 1
  1. Zdefiniuj wygięcie osi poziomej. Zastosuj do niej dolną i górną część arkusza. Następnie cały przedmiot powinien być wygięty, ale już wzdłuż pionowej osi. W miejscu, w którym rogi są złożone, wygnij je do środkowej linii. Teraz prostujemy oba narożniki i pasek, rozwijając dno pustki.
  2. jak zrobić papierowy bumerang 2
  3. Składamy część wzdłuż ukośnych linii, które wybraliśmy w środku, zginając dolną warstwę w prawej części do środka. Lewa strona jest uniesiona pod kątem 90 stopni względem płaszczyzny, obracając ją w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.
  4. jak zrobić papierowy bumerang 3
  5. Składamy się do osi linii półfabrykatu i obniżamy wygiętą część, aby uzyskać prosty kąt. Wyginamy również górną warstwę górnej belki bumerangu. W kieszeni, uformowanej pośrodku, wypełniamy narożnik warstwy dolnej, uprzednio odprężonej, dodatek prasowany. Część środkowa jest teraz bezpiecznie zamocowana.
  6. jak zrobić papierowy bumerang 4jak zrobić papierowy bumerang 5
  7. Rozwiń fałdy na końcu dolnej belki papieru. Składamy narożniki i wyprostowujemy dodatek. Następnie umieszczamy wewnętrzny narożnik w lewym rogu, uprzednio go zginając. Fałd uformowany na półfabrykacie. Teraz skręć w prawy róg.
  8. jak zrobić papierowy bumerang 6
  9. Wypełniamy prawy wygięty cel w zakładkę, którą tworzy lewy zagnieżdżony klap. Otrzymujemy belkę bumerangu o gładkim cięciu. Podobnie, otwieramy rogi również na górnym promieniu. Teraz bumerang papierkowej roboty jest gotowy do lotu!
jak zrobić papierowy bumerang 7jak zrobić papierowy bumerang 8

Teraz wiesz, jak zrobić bumerang z papieru, ale jego wadą jest jego kruchość. Zabawka wykonana z tektury będzie trwalsza. Bumerang może być wykonany z trzema, czterema lub pięcioma ostrzami. Zgodnie z poniższym schematem, pozostaje tylko wyciąć wymaganą liczbę części z grubego kartonu i skleić je zakładką. Jest to ważne, ponieważ należy uwzględnić opór powietrza.

jak zrobić papierowy bumerang 9

Ponadto kąty pomiędzy wszystkimi ostrzami bumerangu powinny być takie same, ponieważ działająca zabawka nie powróci. Możesz to sprawdzić za pomocą zwykłego kątomierza.