Pojawiające się wiosną dmuchawce są zadowolone ze swoich słonecznych głów oraz dorosłych i dzieci. Dzieci chętnie używają ich w swoich grach, opanowując poczwarki i tkając wieńce. Niestety, wiek mniszka lekarskiego nie jest długi. Ale możesz cieszyć się przez cały rok tymi kolorami, robiąc je z materiałów odpadowych, na przykład z papieru. Istnieje wiele sposobów na zrobienie dmuchawek z papieru własnymi rękami. W tym artykule przedstawimy Państwu klasę mistrzowską na temat tworzenia mniszka lekarskiego z serwetek i kolorowego papieru.

Będziemy potrzebować:

 • trzywarstwowe serwetki papierowe;
 • zielony papier;
 • zszywacz;
 • klej;
 • nożyczki;
 • rura koktajlowa.

Produkcja

 1. Oddziel papierową serwetkę na warstwy.
 2. jak zrobić papierowy mniszek lekarski 1
 3. Wziąć dwie cienkie warstwy i złożyć je cztery razy. Powstałe kwadraty dodają cztery razy więcej.
 4. jak zrobić papierowy mniszek lekarski 2jak zrobić papier z mniszka lekarskiego 3
 5. Kładziemy na sobie puste miejsca i przedostajemy się przez zszywacz. Aby uzyskać większą niezawodność, lepiej zrobić to dwukrotnie, w poprzek.
 6. jak zrobić papier z mniszka lekarskiego 4
 7. Wytnij koło z blanku i wykonaj cięcia 1 cm głębokości na całym obwodzie, umieszczając je w regularnych odstępach czasu.
  jak zrobić papierowy mniszek lekarski 5jak zrobić papierowy mniszek lekarski 6
 8. Zacznijmy tworzyć kwiat. Aby to zrobić, podnieś warstwy i ściśnij je palcami wokół środka. Aby przyspieszyć proces, możesz podnieść 3-4 warstwy naraz. Rezultatem będzie wspaniały kwiat.
 9. jak zrobić papierowy mniszek lekarski 7jak zrobić papier z mniszka lekarskiego 8
  jak zrobić papierowy mniszek lekarski 9jak zrobić papier z mniszka lekarskiego 10
 10. Do produkcji liści potrzebne są paski z zielonego papieru o różnych odcieniach 4 * 12 cm, które należy złożyć dwukrotnie i odciąć rogi. Z powstałych pustych wyciętych ząbków, rozłóż je i nadaj im zakrzywiony kształt. Do łodygi zwijamy tubkę papieru.
 11. jak zrobić papierowy mniszek lekarski 11jak zrobić papierowy mniszek lekarski 12jak zrobić papierowy mniszek lekarski 13
 12. Naklej nasz mniszek lekarski na bazie. Liście powinny być przymocowane tylko w dolnej części. Aplikacja papier mniszka lekarskiego jest gotowa.
  jak zrobić papierowy mniszek lekarski
 13. Aby uzyskać niezależny kwiat, który można umieścić w wazonie, łodyga może być wykonana z rurki koktajlowej, łączącej liście i mniszek lekarski za pomocą kleju i ozdobiona wąskim paskiem z tektury falistej.