W oczekiwaniu na święta kobiet lub ważne daty u matki lub babki, pojawia się pytanie o oryginalny i piękny prezent. Z daszkami i dziećmi w wieku szkolnym można zrobić stokrotkę z papieru. Najważniejsze dla dzieci jest, aby kwiaty z rumianku z papieru z przyjemnością i pragnieniem, a następnie nie tylko wycinają prosty kwiatek z papieru, ale także sprawiają, że rumianek jest niespokojną techniką zasypywania. Oferujemy interesującą lekcję mistrzowską dotyczącą tworzenia papierowych chamomiles.

Jak wyciąć stokrotkę z papieru?

jak zrobić papierowy rumianek 1

Potrzebny nam będzie papier akwarelowy, nożyczki i maszyna do szycia.

 1. Najpierw weź kawałek papieru i wytnij z niego okrąg, który przecinamy na 4 stronach.
 2. jak zrobić papierowy rumianek 2
 3. Następnie wycinamy każdą część na 5-6 części, nie próbując nawet idealnie ciąć.
 4. jak zrobić papierową stokrotka 3
 5. Wytnij płatki z naszej blachy, zaokrąglając obie strony kawałków.
 6. jak zrobić papierową stokrotkę 4jak zrobić papierową stokrotkę 5
 7. Aby płatki rumianku były bardziej naturalne, z jednej strony trzeba wykonać wgniecenia. Do tego potrzebna jest zwykła cerata medyczna (można ją zastąpić czymś elastycznym, ale nie twardym) i maszynę do szycia.
 8. jak zrobić papierowy rumianek 6
 9. Rasparovatel zamyka pokrywkę zaokrągloną krawędzią i ruchem od krawędzi do środka, który prowadzimy na każdym płatku, aby zaczął się zwijać.
 10. jak zrobić papierową stokrotka 7jak zrobić papierową stokrotkę 8
 11. Właśnie taki kwiat dostaniemy.
 12. jak zrobić papierową stokrotka 9
 13. Odwracamy kwiat na drugą stronę i przy pomocy rasparivaet robimy przygnębiony środek.
 14. jak zrobić papierową stokrotkę 10
 15. Dostajemy ten kwiat.
 16. jak zrobić papierową stokrotkę 11
 17. Krawędzie kwiatka rumianku z papieru mogą być zabarwione na miękki, niebieski kolor lub pozostawione na biało, wycinamy środkową część z kolorowego papieru o żółtym kolorze.
 18. jak zrobić papierową stokrotkę 12

Jak usunąć rumianek z papieru?

Do produkcji masowych stokrotek z papieru potrzebny jest kolorowy papier, linijka, nożyczki, ołówek i klej. Na białej kartce naciągnij paski o szerokości 1 cm, pokrój je. Wyciąć dwa koła z tektury koloru pomarańczowego - serca. Każdy pasek złożyć na pół i skleić końce za pomocą kleju. Im więcej zrobimy płatków, tym bogatsza stokrotka, którą otrzymamy. Wklejamy górną część środka płatków od tyłu. An anststles an anst 00 an anstles an anst 00stst an anstles 00 00 an anstststles an anst 00 00 an anstststststles anstst an Przyklej go i wykonaj cięcia u góry, aby przymocować go do środka. Les an an an an an an an anles an an an an an an an an an an an an an an anst an an anst an an anst anstst 00 an an an anstststles an an Weź drugą część rdzenia. Wykonujemy cięcie w zależności od średnicy łodygi i przyklejemy ją do pierwszej połowy rdzenia. Kluska jest gotowa!

jak zrobić papierową stokrotkę 14jak zrobić papierową stokrotka 15
jak zrobić papierową stokrotkę 16jak zrobić papierową stokrotkę 13

Jak zrobić stokrotkę w stylu origami zrobić to sam?

jak zrobić papierową stokrotkę 17

Do produkcji rumiankowych maszyn papierniczych potrzebujemy żółtego i białego papieru dwustronnego, zielonego i żółtego papieru falistego oraz rurki koktajlowej.

1. Na początek naucz się tworzyć trójkątne moduły. Moduły wykonane są z prostokątów. Aby to zrobić, weź arkusz papieru A4 i pociąć go na 16 równych części. Prostokąt jest wygięty w połowie długości, a następnie zgięty w poprzek, aby określić środkowy i nieugięty. Połóż linię zagięcia i zgnij krawędzie do środka jedną ręką i drugą. Odwróć półfabrykat i złóż dolną część w górę. Następnie wygnij rogi trójkątnego elementu. Odnawiamy narożniki i dolną część, a następnie ponownie składamy je wzdłuż linii. Składamy półfabrykat na pół, nasz moduł jest gotowy. Aby zrobić jeden rumianek, musimy wykonać 54 trójkątne moduły o żółtym kolorze i 81 modułów o białym kolorze.

2. Zbierz rumianek. Każdy trójkątny moduł ma kieszeń, w którą wkładamy inne trójkątne moduły. Każdy moduł ma krótki i długi bok, podczas montażu przymocujemy obrabiany przedmiot na jedną ze stron.

jak zrobić papierową stokrotkę 18jak zrobić papierową stokrotkę 19
jak zrobić papierową stokrotkę 20jak zrobić papierową stokrotkę 21

3. Stwórz środek rumianku:

 • Rząd 1: 18 żółtych modułów umieszczonych na krótkim boku.
 • Drugi rząd: umieszczamy 18 żółtych modułów na długim boku i łączymy je z pierwszym rzędem dla ogonów.
 • 3. rząd: 18 żółtych modułów położyć na długim boku i połączyć z drugim rzędem.
 • Zamykamy krąg 2 i 3 serii.
 • 4 rzędy: 18 białych modułów ustawionych na dłuższym boku.
 • jak zrobić papierową stokrotkę 22jak zrobić papierową stokrotkę 23jak zrobić papierową stokrotkę 24
  jak zrobić papierowy rumianek 25jak zrobić papierową stokrotkę 26jak zrobić papierową stokrotkę 27

4. Wykonanie płatków stokrotki:

Dla jednego płatka stokrotki potrzebujesz 7 modułów o białym kolorze. Zaczynamy tworzyć płatek, układając moduły na 2 trójkątnych blankach w poprzednim rzędzie w następującej kolejności: 1, 2, 1, 2, 1. Tak więc robimy pozostałe 8 płatków.

jak zrobić papierową stokrotkę 28jak zrobić papierową stokrotkę 29jak zrobić papierową stokrotkę 30

5. Wykonaj łodygę na rumianek:

Bierzemy rurkę na koktajl i nakładamy na nią pasek żółtego koloru z tektury falistej, którą następnie można przykleić naszą łodygę do rumianku. Następnie wycinamy pas zielonego papieru falistego o szerokości 1 cm i owijamy wokół niego rurką. Wycinamy liście z tego samego papieru. Rumianek jest gotowy!

jak zrobić papierową stokrotkę 31jak zrobić papierową stokrotkę 32jak zrobić papierową stokrotkę 33