Każdy prywatny dom najczęściej ma ogrodzenie w postaci ogrodzenia, w którym jednym z najważniejszych elementów jest brama. Obecnie najpopularniejszym materiałem do produkcji bramy jest tektura falista. Takie bramy są solidne i odporne na korozję, trwałe i łatwe w montażu. Ponadto drzwi tektury falistej są stosunkowo niedrogie i mają świetny wygląd. Ponadto, takie bramy, z reguły, mogą być wykonane ręcznie.

Jak zrobić bramę wejściową własnymi rękami?

W zależności od systemu otwierania istnieją trzy główne typy bram: odchylanie, przesuwanie i huśtawka . Spójrzmy, jak zrobić piękną bramę wahadłową w kraju własnymi rękami. Do tego potrzebujemy szlifierki, nitownicy lub śrubokręta, spawarki, wiertarki do studni, łopaty, podkładu, betonu, farby i pędzla. Ponadto należy zakupić niezbędny materiał: rury metalowe, tekturę falistą, śruby dachowe, urządzenia blokujące.

 1. Najpierw musisz zainstalować słupy do bramy. Dla nich bierzemy grubościenne rury z każdej sekcji: prostokątnej, kwadratowej, okrągłej. Za pomocą wiertarki wywiercimy otwory w ziemi w miejscach, w których zgodnie ze wstępnym planem staną bramki bramkowe. Głębokość boksów powinna wynosić około 1,5 metra. Te części filarów, które będą w ziemi, muszą być pokryte farbą hydroizolacyjną, która chroni je przed korozją. Zainstaluj filary w dołach i wypełnij je betonem.
 2. Jak zrobić bramę własnymi rękami1
 3. Następnie za pomocą prostokątnych rur o mniejszej średnicy, za pomocą spawania wykonujemy szkielet, na którym będziemy montować profesjonalne podłogi. Liczba ramek zależy od ogólnego projektu bramy.
 4. Jak zrobić bramę własnymi rękami2
 5. Gotowe ramy muszą być przymocowane do słupków za pomocą zawiasów. Liczba pętli musi być określona w zależności od wagi całej konstrukcji. Na drzwiach bramy określamy miejsca, w których znajdować się będą urządzenia blokujące, zamki, ograniczniki otwarcia.
 6. Jak zrobić bramkę własnymi rękami3
 7. Całą strukturę należy pokryć dwiema warstwami podkładem do metalu, który pomoże uniknąć korozji. Następnie należy zastosować szkliwo w kolorze odpowiednim do odcienia tektury falistej.
 8. Jak zrobić bramę własnymi rękami4
 9. Aby konstrukcja była bardziej stabilna, można zainstalować śrubę z betonu zbrojonego, która połączy słupy bramkowe, ustawiając ją poniżej poziomu gruntu.
 10. Jak zrobić bramę własnymi rękami5
 11. Dopiero po ostatecznym zestaleniu się wylanego betonu możliwe jest rozpoczęcie montażu skrzydeł drzwiowych z tektury falistej. Jego arkusze można przymocować do ramy za pomocą samogwintujących śrub lub użyć stalowych nitów. Należy pamiętać, że arkusze tektury falistej powinny być zainstalowane, obserwując zachodzenie w jednej fali.
 12. Jak zrobić bramę własnymi rękami6
 13. Po zakończeniu montażu bramy konieczne jest zainstalowanie zamków i urządzeń blokujących, uszkodzone powierzchnie można pomalować odpowiednią farbą. Będzie to wyglądało jak własna brama.
 14. Jak zrobić bramę własnymi rękami7Jak zrobić bramę własnymi rękami8