Sofa jest kluczowym elementem mebli. Modele narożne wyróżniają się wygodą i funkcjonalnością. Osłona chroni miękką tapicerkę sofy przed zabrudzeniem. Chroni sofę przed plamami i uszkodzeniami mechanicznymi, a tapicerka pozostanie świeża tak długo, jak to możliwe. Ciepłe płaszcze ocieplającej tkaniny polarowej będą pasować na skórzane sofy w zimie. Również pelerynka pozwala łatwo zmienić kolorystykę wnętrza, jeśli jest to pożądane. Na prostym podbieraku kanapa jest łatwa. Okładki i peleryny, gotowe lub samoprzylepne, są używane na narożnej kanapie.

Co pokryć narożną sofę?

Nowoczesna narzuta na kanapa narożna to sprawa euro. Ich wszechstronność wynika z faktu, że materiał na pokrowce rozciąga się i przybiera formę sofy, rogu lub dowolnej nietypowej konfiguracji. Tkanina produktu przesycona jest gumowanymi niciami, dzięki czemu pokrywa dobrze przylega do mebli, powtarza wszystkie krzywe, nie traci kształtu i wygląda bez skazy. Ze względu na elastyczność i elastyczność pokrowca nadaje się do różnych rodzajów mebli - z niskim lub wysokim oparciem, szerokie lub wąskie podłokietniki.

Oczywiście, jeśli kanapa jest składana, to przed transformacją trzeba będzie zdjąć pokrywę. W takim przypadku lepiej jest używać pelerynę, dzięki różnorodnym kolorom uniwersalne pokrowce umożliwiają dekorowanie sofy tkaninami w stylu prowansalskim, klasycznym i barokowym. Tkaniny na peleryny mają nowoczesną jakość - od aksamitu, żakardu, tkaniny gobelinowej aż po bawełnę. Zachowują swój pierwotny wygląd przez długi czas. Tkanina z gobelinu jest gęsta, bardzo dekoracyjna, ma szeroką gamę kolorów i wzorów. Mikrofibra jest tkaniną syntetyczną, która dobrze pochłania wilgoć. Welur i aksamit - mają miękką powierzchnię dekoracyjną, efekt ocieplenia i piękną grę kolorów. Dają wnętrzu bogaty wygląd.

Modele okładek mogą zarówno całkowicie zasłaniać meble, jak i pozostawić romantyczną elegancką kryzę - spódnicę na dole. Meble nabiera zupełnie nowego wyglądu.

Stylowe pokrowce na nowoczesne sofy

Poduszka na kanapie z elastyczną opaską nadaje się do kątowych, półokrągłych, prostych mebli z podłokietnikami lub bez. Aby go kupić, musisz wyjaśnić tylko długość tyłu sofy i wybrać odpowiedni materiał. Na kanapie narożnej zmierzyliśmy długość lewego i prawego skrzydła modelu. Pokrowce na rozciąganie wykonane są z tkanin, które praktycznie nie blakną i są łatwe do czyszczenia. Tkanina będzie chronić sofę przed kurzem, plamami, brudem, pazurami zwierząt.

Peleryna łatwo zakłada meble. Pokrywy między oparciem a siedzeniem są mocowane za pomocą specjalnych rolek do mocowania, które znajdują się w opakowaniu. Nie trzeba go korygować co minutę, dzięki elastycznym paskom, które idealnie przylega do siedziska. Okładka nie musi być prasowana, możesz w dowolnym momencie usunąć, wyczyścić, umyć. Dbanie o to jest bardzo proste - można prać w pralce w temperaturze 40 stopni. Pożądane jest wymazanie go oddzielnie od innych rzeczy i obrócenie go na lewą stronę.

Lepiej jest wybrać pelerynę na sofę, zgodnie z rejestracją kolorów w pokoju. Jeśli ściana z obrazem, lepiej jest pozostać na zwykłej okładce na sofę. W przeciwnym przypadku można zmodyfikować wnętrze za pomocą peleryny z oryginalnym wzorem.

Oprócz okładek, na narożnej kanapie jako przylądku, można użyć stylowych koców.

Pokrowce, peleryny i okładki świetnie prezentują się na meblach. Są dobrą alternatywą dla czasochłonnego zwężenia. Pokrowce przedłużą żywotność sofy, ochronią tapicerkę przed szybkim zużyciem i zachowają jej atrakcyjność.

Pokrowiec na sofę narożnikową1Pokrowiec na kanapę narożnikową2Pokrowiec na kanapę narożnikową3
Narzuta na narożniku sofa4Narzuta na narożniku sofa5Pokrowiec na sofę narożnikową6
Pokrowiec na sofę narożnikową7Narzuta na narożniku sofa8Okładka na narożnej kanapie9