Nowoczesna meblarstwo oferuje nam tysiące rodzajów mebli do domu. W sprzedaży detalicznej oferowane są szafki i kanapy, fotele, stoły i krzesła różnych modeli. Jednak użycie różnych akcesoriów meblowych pomoże uczynić Twoje wnętrze naprawdę oryginalnym. Należą do nich peleryny na krzesłach wykonanych z tkaniny i innych materiałów. Dowiedzmy się, jakie one są.

Korzyści z używania pokrowców na krzesła

Krzesła mogą być używane bez peleryny. Ale dzięki tym akcesoriom meble i cała przestrzeń pokoju mogą zostać przekształcone nie do poznania! Takie peleryny:

  • najpierw udekoruj dom, czyniąc go bardziej eleganckim i atrakcyjnym;
  • po drugie, chronić meble przed uporczywymi plamami i innymi zanieczyszczeniami;
  • po trzecie, pod peleryną można ukryć wygodne, ale stare i obskurne krzesło;
  • i po czwarte, jeśli chcesz zmienić akcenty we wnętrzu, bardziej praktyczne będzie uszyć nowe pokrowce na krzesła niż całkowicie wymienić meble.
Rodzaje peleryny

Te akcesoria mogą się bardzo różnić w zależności od ich przeznaczenia. Mogą być używane do kuchni, salonu lub pokoju dziecięcego. Krzesła kuchenne są lepiej "ubrane" w praktyczną tkaninę bawełnianą lub syntetyczną: będą chronić tapicerkę mebli przed zanieczyszczeniami kuchennymi. To samo dotyczy przedszkola: podobna pelerynka do krzesła dla dziecka pomoże utrzymać meble w oryginalnej formie, ponieważ pelerynę z tkaniny można zawsze prać. Pokrowce na krzesła dla dzieci są zwykle ozdobione aplikacjami przedstawiającymi zwierzęta lub postaci z kreskówek.

Pokrowce na krzesła1Pokrowce na krzesła2Pokrowce na krzesła3

Płaszcze na krzesłach w salonie, w przeciwieństwie do kuchni, pełnią raczej funkcję estetyczną, zmieniając pokój i nadając mu bardziej uroczysty wygląd. W tym celu stosuje się droższe rodzaje tkanin: na przykład muślin lub tafetę. W takim przypadku akcesoria mogą być wykonane w kolorach samego salonu, lub w przeciwieństwie. Umiejętne i gustowne akcenty, a Twój dom stanie się jeszcze bardziej komfortowy i elegancki niż wcześniej.

Pokrowce na krzesła4Pokrowce na krzesła5Pokrowce na krzesła6

Peleryny, podobnie jak same krzesła, różnią się bardzo wyglądem. Mogą być wykonane w postaci pokrowców na siedzenia, a nawet sięgnąć podłogi, ukrywając nogi krzesła. Ten ruch jest często używany do dekoracji sali na wesele. Nawiasem mówiąc, ślubne pokrowce na krzesła są niezwykle ważnym elementem projektu tego święta. Są szyte z supplex lub krepa-satyny, które wyglądają bardzo elegancko.

Pokrowce na krzesła7Pokrowce na krzesła8Pokrowce na krzesła9

Peleryny na krzesłach są nie tylko miękkie, z tkaniny, ale także z masażu, ze specjalnymi skuterami. Takie urządzenia są odpowiednie dla osób z problemami z plecami lub prowadzących siedzący tryb życia. Przylądek masujący pomoże zrelaksować się, poprawić przepływ krwi i napięcie mięśniowe osoby siedzącej na krześle. Kupowanie takiego płaszcza pozwala również zaoszczędzić pieniądze na drogim fotelu do masażu. Ponadto, to akcesorium można zdemontować, to znaczy można go zawiesić na dowolnym fotelu, siedzisku lub foteliku samochodowym, co również jest bardzo wygodne.

Pokrowce na krzesła10Pokrowce na krzesła11Pokrowce na krzesła12

Bardzo łatwo jest samodzielnie uszyć zestaw pelerynek na krzesłach - potrzebny jest tylko specjalny wzór. Możesz go zdobyć mierząc jeden z krzeseł i krążyjąc po siedzeniu. Oprócz szycia z tkanin, takie peleryny na krześle mogą być również szydełkowane lub dziane lub wykonane przy użyciu tej techniki patchwork .

Akcesoria do patchworku, na przykład z dżinsu, będą bardziej odpowiednie dla mebli kuchennych, a dzianinowe peleryny na fotelu będą doskonałą ozdobą pokoju w stylu wiejskim lub chebbi chic . Ciekawą opcją do dekoracji salonu są okładki, połączone w tym samym stylu, ale z nitek o różnych odcieniach. Lepiej więc szydełkować pelerynki na krześle z kwadratowych motywów - jest to bardzo wygodne z punktu widzenia zmienności wzorów.

Pokrowce na krzesła13Pokrowce na krzesła14Pokrowce na krzesła15

Możesz ozdobić pelerynę własnoręcznie wykonaną frędzlami lub warkoczami, atłasowymi wstążkami lub bujną kokardką - to zależy od pożądanego rezultatu.