Stare krzesło może zniszczyć nawet najbardziej zamyślone wnętrze. Ale jeśli włączysz fantazję, możesz udekorować ją własnymi rękami, używając tej techniki decoupage , starzenie się, malowanie ekranu, złocenie lub proste malowanie. Jeśli lubisz pracować z nitkami i tekstyliami, możesz zrobić peleryny na krzesłach własnymi rękami. Dodadzą specjalny komfort do pokoju i dosłownie wypromieniują ciepło.

Jak szydełkować pelerynę na krześle?

Jeśli masz już praktykę szydełkowania i znasz główne pętle, możesz spróbować zrobić pelerynę na siedzeniu stolec . Aby stworzyć elegancką pelerynę, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Podnieś wielobarwne nici o tej samej grubości. Ma to na celu zapewnienie, że szerokość sieci jest taka sama.
 2. Tie dużo kolorowych pasków (w naszym przypadku jest to 22 paski).
 3. Poduszki na krzesłach robią to sam1Poduszki na krzesłach robią to sam2Poduszki na krzesłach robią to sam3
 4. Połącz paski razem, wiążąc pętle w kolumnach. W rezultacie powinieneś mieć dwa kwadraty składające się z 11 linii.
 5. Poduszki na krzesłach robią to sam4Poduszki na krzesłach własnymi rękami5
 6. Tkać paski w wzór szachownicy.
 7. Poduszki na krzesłach własnymi rękami6
 8. Zawiąż osłonę wokół obwodu.
 9. Poduszki na krzesłach robią to sam7Poduszki na krzesłach robią to sam8
 10. Dołącz słodkie pompony do ostatniego rzędu.
 11. Poduszki na krzesłach robią to sam9Poduszki na krzesłach własnymi rękami10

Dzianinowe peleryny na krzesła można wykonać innymi technikami, wykorzystując metodę dziania w okręgu lub mozaikę kolorów / kwadratów.

Jak uszyć pelerynę na krześle?

Jeśli chcesz wykonać osłonę, która całkowicie zakrywa siedzenie, nogi i oparcie fotela, to dziewiarstwo z jednym nie może wystarczyć. Tutaj potrzebny jest pełnoprawny wzór i duży krój materiału, który wystarczy, aby długi płaszcz na krześle.

Aby uszyć prostą gładką okładkę na stołku z okrągłym siedzeniem, będziesz potrzebował następującego wzoru.

Poduszki na krzesłach robią to sam11

Liczby wskazują następujące działy: tył (1), siedzisko (2), spódnica (3), opaski (4) i tył oparcia (5). Jeśli wszystko zostanie prawidłowo wykonane, otrzymasz oryginalną elegancką pelerynę, którą możesz udekorować w jadalni lub w kuchni.

Poduszki na krzesłach robią to sam12

Możesz również zrobić okładkę wyłącznie na oparciu krzesła. Aby to zrobić, będziesz potrzebował dwóch kawałków tkaniny w kontrastowych kolorach (w naszym przypadku jest to czerwony i biały filc). Zaleca się ozdobić końce nakryć pomponami z białego filcu składającymi się z 40 długich pasków o wymiarach 10 x 1 cm.Taki "czapeczka" doskonale uzupełni noworoczne wnętrze mieszkania i stworzy w nim niepowtarzalny nastrój nadchodzących wakacji.

Poduszki na krzesłach robią to sam13Poduszki na krzesłach robią to sam14Poduszki na krzesłach robią to samodzielnie 15

Jak widać, do szycia peleryny na krześle, nie trzeba wkładać specjalnych umiejętności. Wystarczy zdobyć niezbędne materiały i poświęcić kilka godzin wolnego czasu.