Każdy z nas widział piękne zdjęcia o niesamowitych wnętrzach i wspaniałe miękkie meble często pokryte pięknymi pelerynami. Na ten temat, o pelerynie na fotelu, kilka słów.

Jakie są peleryny na krześle?

Przede wszystkim, mówiąc o pokrowcach, wielu ma związek z krzesłem babci, przykrytym dzianiną. Takie peleryny, dziane lub szydełkowane, są istotne w naszych czasach, zwłaszcza jeśli projektujesz wnętrze wiejskiego domu lub mieszkania w styl wiejski .

Przylądek na krześle 1Przylądek na fotelu2Krzesło Cover3

Dworek to także całkiem odpowiednie peleryny na krześle ze skóry owczej. A w domu, którego wnętrze jest urządzone w stylu chatki, futrzane peleryny będą wyglądały bardzo harmonijnie na fotelach.

Krzesło Cover4Krzesło Cover5Krzesło Cover6

Do produkcji kapsli na krzesło można używać i tradycyjnych materiałów - satyny, bawełny, weluru, stada, sztruksu. Często pelerynka do wygodnego fotela wykonana jest z tego samego materiału co zasłony w pokoju. Specjalny efekt dekoracyjny można uzyskać za pomocą tkaniny gobelinowej, aby wykonać pelerynę na krześle, odbierając jej podstawowy odcień zgodnie z ogólną kolorystyką całego pokoju.

Krzesło Cover7Krzesło Cover8Krzesło Cover9

Oprócz tradycyjnych form tradycyjnych krzeseł, fotele bujane coraz częściej pojawiają się w domach. A ponieważ bujane fotele są wykonane z drewna (winorośle, ratan, czasami z kutego żelaza), to znaczy z twardych materiałów, to dla wygodniejszego pobytu w takim fotelu nie można obejść się bez miękkiego płaszcza. Może to być peleryna w formie miękkich poduszek pod plecy i na siedzeniu, w postaci pikowanej tkaniny, przymocowanej do fotela bujanego za pomocą krawatów.

Krzesło Cover10Krzesło Cover11Krzesło Cover12

Nie możemy zapominać, że krzesła mogą być zaprojektowane nie tylko do rekreacji. Wszyscy pracownicy biurowi, taksówkarze i kierowcy ciężarówek również siedzą na krzesłach. Dlatego warto rozważyć niektóre rodzaje peleryny na krzesłach roboczych. Zacznijmy od peleryny na krześle komputerowym. Najłatwiej jest kupić (zrobić sobie) pelerynę na krzesło z wytrzymałej i dobrze oczyszczonej tkaniny.

Krzesło Cover13Krzesło Cover14Krzesło Cover15

Bardziej zaawansowaną opcją jest elektryczna peleryna do masażu lub pelerynka na podgrzewanym fotelu. Przy okazji takie peleryny można z łatwością wykorzystać za pomocą specjalnej przejściówki na siedzenia samochodowe. Doskonałe rozluźnienie napięcia w mięśniach pleców i pomaga radzić sobie ze zmęczeniem, gdy siedzisz przez długi czas w fotelu (biuro, samochód lub dom) i peleryna na fotelu, pracując z wibratorem. Dla tych, dla których elektryczne peleryny do masażu na krześle wydają się drogie, możemy polecić drewnianą pelerynę. Wykonany jest z małych drewnianych beczek połączonych mocną nicią w określonej kolejności.

Pokrycie siedzenia16Krzesło Cover17Krzesło Cover18