Eksperymenty z tapetą o różnych kolorach umożliwiają osiągnięcie optymalnej równowagi w odczuciach i postrzeganiu pomieszczenia. Producenci tapet zawsze budują swoje kolekcje w taki sposób, że spośród całego asortymentu można było wybrać dwie lub trzy idealnie dopasowane do siebie. I nie tylko kolory można łączyć, ale także tekstury.

Aby dowiedzieć się, jak łączyć kolory tapet we wnętrzu, należy pamiętać o podstawowej zasadzie: różne rodzaje tapet powinny być nie tylko kontrastujące, ale także mieć kilka cech wspólnych. Jeśli wybierzesz takie same kolory tapet, które różnią się kolorem, powinny one również mieć wspólny ornament i fakturę.


Połączenie kolorów tapet w salonie

Salon jest najbardziej zadowalającym miejscem, dlatego wszyscy właściciele starają się, aby był przytulny i atrakcyjny. Taka technika projektowania, jako kombinacja tapety, może być dobrym ruchem, tylko że musisz być w stanie właściwie jej użyć.

Główne metody łączenia różnych tapet w jednym pomieszczeniu to przemiana pasm poziomych i pionowych, a także kombinacja różnych odcieni tego samego koloru. Bardziej odważną opcją jest użycie kombinacji absolutnie przeciwnych kolorów dla jednego pomieszczenia.

Ponieważ salon jest miejscem aktywnego spędzania wolnego czasu, możliwe jest tutaj przeprowadzenie żywych eksperymentów. Na przykład spróbuj kombinacji kolorów tapet, takich jak zielony i fioletowy. Również zielony pasuje do pomarańczy. Takie kontrasty wpływają na nastrój pomieszczenia.

Połączenie kolorów we wnętrzu - tapeta1Połączenie kolorów we wnętrzu - wallpaper2Połączenie kolorów we wnętrzu - wallpaper3

Połączenie kolorów tapet w sypialni

Sypialnia to miejsce na spokojny odpoczynek, nocny sen. Musi być atmosfera romansu i pokoju. Dlatego unikaj łączenia kontrastowych i żywych kolorów.

Spróbuj kombinacji beżowa tapeta z brązowym, delikatno-turkusowym, fioletowym, różowym. Zasadniczo neutralny beżowy kolor pasuje do większości kolorów - zarówno ciepłych, jak i zimnych. Jedyną radą jest unikanie łączenia beżu i szarości.

Połączenie kolorów we wnętrzu - wallpaper4Połączenie kolorów we wnętrzu - wallpaper5Połączenie kolorów we wnętrzu - wallpaper6

W sypialni dziecięcej możesz spróbować kombinacji Tapeta w kolorze brzoskwini z bardziej jasnymi mandarynkami, dynią, ceglastymi odcieniami pomarańczy. Okazuje się ciekawy i jasny, ale jednocześnie nie działa na nerwy wnętrza.

Połączenie kolorów we wnętrzu - wallpaper7Połączenie kolorów we wnętrzu - wallpaper8Połączenie kolorów we wnętrzu - wallpaper9

Połączenie kolorów tapet w kuchni

Kuchnia jest często dekorowana w kilku kolorach, ale nie używa więcej niż 3 odcieni. A jeśli kolor zestawu kuchennego i ścian pokrywają się, meble powinny być w innym odcieniu.

Połączenie koloru mebli i tapet we wnętrzu tego pokoju jest nie mniej ważne niż, powiedzmy, w salonie, ponieważ brak równowagi lub monotonia, która powstała, może zniszczyć wszystkie twoje wysiłki, aby stworzyć designerskie wnętrze.

W kuchni najlepiej połączyć kolory i odcienie: pomarańczowy i żółty, turkusowy i beżowy, żółty i turkusowy, zielony i pomarańczowy. Staraj się unikać połączenia dwóch fajnych kolorów tapet i mebli, takich jak liliowy i szary. To całkowicie zabija apetyt, co jest nie do przyjęcia dla kuchni i jadalni.

Połączenie kolorów we wnętrzu - wallpaper10Połączenie kolorów we wnętrzu - tapeta11Połączenie kolorów we wnętrzu - wallpaper12

Połączenie kolorów tapet w korytarzu

W korytarzu goście są na pierwszym miejscu, dlatego ważne jest natychmiastowe stworzenie dobrego wrażenia na temat właściciela domu. W wąskim korytarzu wybierz jasną i jednolitą tapetę w połączeniu z poziomym paskiem ciemniejszego na dole lub na górze pokoju.

Pamiętaj, że zimne odcienie poszerzą korytarz, a ciepłe sprawią, że będzie bardziej przytulny. Pozwól sobie na kilka jasnych akcentów. Najbardziej udane kombinacje na korytarz: biały z brązowym i ciemnym kasztanem, brzoskwiniowy z czerwoną i terakotą, zielony z jasnoniebieskim, a także czarny z białym i kasztanowym.

Połączenie kolorów we wnętrzu - wallpaper13Połączenie kolorów we wnętrzu - tapeta14Połączenie kolorów we wnętrzu - wallpaper15