Czasami chcemy do naszych wnętrz dodawać oryginalne akcesoria, niestandardowe meble lub zabawne bibeloty. Ale nie zawsze istnieje finansowa możliwość zakupu takich pożądanych przedmiotów. Na przykład fotel bezramkowy w postaci worka lub kropli zyskał ostatnio dużą popularność. Jeśli Ty też o tym marzysz - nasza klasa mistrzowska powie ci, jak zrobić torbę na krzesła własnymi rękami.

Jak uszyć worek fasoli własnymi rękami?

 1. Przygotowujemy materiały . Jeśli zdecydujesz się zrobić miękki fotel własnymi rękami, przede wszystkim będziesz musiał uszyć parę pokrowców. Do produkcji wewnętrznej osłony potrzebna jest długość tkaniny o długości 2,5 m (szerokość 1,5 m) i zewnętrzna ok. 2,6-2,7 m (o podobnej szerokości). Lepiej jest wybrać trwały materiał z naturalnych tkanin, zewnętrzna powłoka powinna pasować do wnętrza pomieszczenia i nie może się zsuwać.
 2. Będziemy również używać: maszyna do szycia , wzór papieru, nici, nożyczki, kreda, linijka, kompas, dwa zamki błyskawiczne (0,5 mi 1 m), wypełniacz. Jako wypełniacz przyjmujemy granulki polistyrenu (objętość 200-300 l).

  Jak zrobić krzesło własnymi rękami1
 3. Tworzymy wzór papieru . Przenosimy zaproponowany poniżej wzór do naszego papieru i za pomocą nożyczek wycinamy wszystkie szczegóły papieru.
 4. Jak zrobić krzesło własnymi rękami2
 5. Wycinamy pokrywę . Wzory papieru są przekładane na materiał i tniemy materiał na części: sześć klinów, cztery części dna (po dwa) i jeden detal góry.
 6. Jak zrobić krzesło własnymi rękami3
 7. Zszyj pokrywę . Składamy dwa kliny ze złym bokiem i szyjemy, pozostawiając naddatek 1-1,5 cm. Postępujemy w ten sam sposób z innymi klinami. Następnie szyjemy zamek o mniejszej długości. Obracając przedmiot na przedniej stronie i robiąc ułaskawienie, chwytając dodatki. Następnie uszy pozostałe części dna i góry torby. Kończymy pokrywę i żelazko.
 8. Górny futerał jest zszyta identycznie jak wewnętrzna.

  Jak zrobić krzesło własnymi rękami4
 9. Napełnij wewnętrzną pokrywę . Aby wygodnie wypełnić wewnętrzną pokrywę, weź plastikową butelkę, odetnij jej dno i szyję. Następnie wkładamy butelkę do torby z kulkami polistyrenu i mocujemy za pomocą taśmy. Po drugiej stronie butelki ubieramy wewnętrzną obudowę i przymocowujemy ją piorunem. Polistyren wlać do pokrywy przez dwie trzecie i delikatnie zamknąć.
 10. Jak zrobić krzesło własnymi rękami5Jak zrobić krzesło własnymi rękami6
 11. Zbieramy torba na krzesło . Zewnętrzna obudowa jest noszona na górze obudowy z wypełniaczem i zapinana na zamek. Aby połączyć górną część pokryw, można nałożyć rzep między nimi. Właśnie tak, własnymi rękami szyliśmy domowy fotel z gruszką.
Jak zrobić krzesło własnymi rękami7
Jak zrobić krzesło własnymi rękami8