Produkcja modułowa schody - proces ten nie jest zbyt długi, ale raczej czasochłonny. Może znacznie przyspieszyć przejrzysty algorytm działań, a także dostępność wszystkich niezbędnych materiałów. W każdym razie, drabina modułowa, wykonana ręcznie, zwiększy domową wygodę i komfort.

Jak zbudować drabinę modułową: klasa mistrzowska

 1. Na początek należy sporządzić właściwe rysunki możliwych wariantów drabin modułowych. Potem decydujemy, który z nich jest odpowiedni dla nas.
 2. Samodzielna drabina modułowa1
 3. Następnie określ liczbę kroków. W tym celu odległość między pierwszym a drugim piętrem jest dzielona przez wysokość stopni. W naszym przypadku jest to 2,5 m na 22,5 cm, otrzymujemy 11.12, po zaokrągleniu 11 kroków.
 4. Samodzielna drabina modułowa2
 5. Następnie należy sprawdzić, czy wszystkie niezbędne elementy drabin modułowych są dostępne. Do tego projektu potrzebne są: elementy pośrednie i narożne, zestaw elementów górnych i dolnych, regał balustrada , boltsa, licznik i dwumetrowe wsparcie, stopnie o różnych konfiguracjach, poręcze.
 6. Zrób to sam drabina modułowa3Samodzielna drabina modułowa4
  Zrób to sam drabina modułowa5Samodzielna drabina modułowa6
 7. Jak zbudować ramę. Aby to zrobić, musisz złożyć elementy pośrednie w sztywną strukturę, ustawiając je w jednej linii i mocując je za pomocą śrub mocujących.
 8. Samodzielna drabina modułowa7
 9. Następnie przejdź do natychmiastowej instalacji schodów modułowych. W tym celu w ramach 5 i 9 kroków ustawiamy miernik i dwumetrowe podpory, wyrównujemy ramę o poziom i naprawiamy.
 10. Zrób to sam drabina modułowa8
 11. Instalujemy płyty pośrednie na każdym elemencie klatki schodowej, zabezpieczając je śrubami z łbem stożkowym. Wykonujemy znakowanie stopni i przewiercamy otwory o wymaganej średnicy. Następnie zainstaluj pierścienie na każdym kroku i zamontuj poręcze balustrady, przechodząc przez kolejne stopnie.
 12. Drabinka modułowa do samodzielnego montażu9
 13. Mocujemy rygiel i wieszaki balustrady śrubą od dołu. Dopasuj kroki względem środka. Kroki przymocowujemy do ramy poprzez płyty pośrednie za pomocą 6 wkrętów samogwintujących i podkładki.
 14. Samodzielna drabina modułowa10
 15. Następnie musisz oznaczyć poręcz, aby połączyć je ze stelażami. Odstęp między znakami powinien wynosić 317 mm. Następnie w zaznaczonych miejscach wywiercimy nieprzelotowe otwory o średnicy 7 mm na głębokość 30 mm i przymocujemy poręcze do słupków poręczy. Aby to zrobić, użyj pętli śrubowej - jedna część jest wkręcona w poręcz, a druga - w poręcze balustrady. I przymocuj poręcze do balustrady poręczy, łącząc każdą pętlę szpilką.
 16. Drabina modułowa do samodzielnego montażu11

Jeden z modularnych modułowych schodów, zwany "bezpośrednim marszem", jest gotowy. Oto jak wygląda po malowaniu.

Zrób to sam drabina modułowa12