Od wieków taki mebel jak bujany fotel Jest uważany za jeden z głównych symboli domowego komfortu, ciepła i zaskakującego spokoju.

Szczególnie zadowolony z faktu, że wykonanie takich mebli własnymi rękami jest bardzo proste. Istnieje wiele opcji, jak zrobić kompaktowy fotel bujany w domu, bez marnowania pieniędzy na zakup drogich materiałów. Aby pomóc Ci w produkcji takich wygodnych mebli do Twojego domu, w naszej klasie mistrzowskiej pokażemy Ci, jak zrobić sobie bujany fotel. Do tego używamy:

 • zwykłe krzesło z nogami;
 • drewniane listwy ("narty").
 • wiertło;
 • śrubokręt;
 • śruby meblowe - 4 szt. średnica - 4 mm;
 • papier ścierny;
 • czarny malować ;
 • pompon.

Jak zrobić krzesło bujane własnymi rękami?

 1. Na początek przygotujemy najważniejszy detal naszego fotela bujanego - półokrągłe "narty". Aby krzesło nie opadło podczas kołysania, robimy je o 20-30 cm większe niż odległość między nogami. Tj do każdej krawędzi nóg dodać 10-15 cm.
 2. Ponieważ sami wykonujemy krzesło bujane, możemy wyciąć płozy z pnia drzewa za pomocą piły, korzystając z rysunku. Aby jednak zaoszczędzić czas, skorzystaliśmy z usług znanego stolarza i dostaliśmy dwie nawet "narty", każda o długości 75 cm.
 3. Jak zrobić krzesło bujane1
 4. W miejscu mocowania prowadnic na nóżkach krzesła, przy pomocy wiertarki, mistrz wykonał dwa pionowe otwory na każdej "nartie".
 5. Jak zrobić krzesło bujane2Jak zrobić krzesło bujane3
 6. Próbujemy "nart" na krzesło. Wszystko zbiegło się z nami, biegacze idealnie "usiedli" na nogach.
 7. Jak zrobić krzesło bujane4
 8. Teraz za pomocą papieru ściernego zmielić powierzchnię "nart" i pomalować je czarną farbą w 2 warstwach.
 9. Jak zrobić fotel bujany5
 10. Ponownie kładziemy prowadnice na nogach krzesła i za pomocą wiertarki wywiercimy w nich otwory na śrubę o średnicy 3 mm. Wkręcamy śrubę i mocujemy "narty" do nóg za pomocą śrubokrętu.
 11. Jak zrobić krzesło bujane6Jak zrobić krzesło bujane7
 12. Tak właśnie zrobiliśmy. Teraz już wiesz, jak zrobić sobie bujane krzesło i z łatwością zrealizujesz swoje marzenie.
 13. Jak zrobić krzesło bujane8