W tym artykule przyjrzymy się, jak nauczyć się wstawać wcześnie rano, jeśli wymagają tego okoliczności, na przykład początek dnia pracy, obecność dzieci, które należy zabrać do przedszkola lub szkoły itp. Być może uważasz się za "sowę", która dla wielu późnych wspinaczy jest prostą wymówką dla naprawdę niezdrowego nawyku mocno zakorzenionego w ich życiu.

Ludzie, którzy często wychodzą do domu, często zadają sobie pytanie: "Jak wcześnie rano wstać bezboleśnie i łatwo, nie robiąc sobie niesamowitych wysiłków?" Oczywiście ci ludzie, którzy nie chcą zmienić swoich przyzwyczajeń i wolą spóźnić się, budząc się, zmęczony wczesnym wstawaniem, ponieważ wczesny poranek staje się zwykłą torturą.

Jak przywyknąć do wczesnego wstawania?

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest odbudowa ciała do właściwego reżimu. Do tego musimy się stosować biologiczne rytmy spać i czuwać. Najbardziej kompletny odpoczynek możliwy jest między 22.00 a 6.00. Niektórzy ludzie łatwo się przyzwyczajają i do wcześniejszego wzrostu - o 5,00. W każdym razie, aby uniknąć stresu dla ciała, można przyzwyczaić się tylko do przebudzenia w tym samym czasie. Ten dobry nawyk tworzy się z regularnym przestrzeganiem godzin zdrowienia przez 2-4 tygodnie. Ważne jest również, aby to naprawić w weekendy włącznie. Z czasem snu też nie powinieneś przesadzać - ponad 9 godzin dziennie może negatywnie wpłynąć na pracę całego organizmu, a senność i zmęczenie mogą tylko wzrosnąć. Jeśli pójdziesz spać o 21.30-22.00 i przyzwyczaisz się do wstawania w tym samym czasie, będziesz w stanie wstać wcześnie i wystarczająco szybko spać bezboleśnie i szybko.

Wczesne wstawanie jest nie tylko konieczne, ale także dobre dla zdrowia - najważniejsze jest właściwe podejście do procesu budzenia się i spania.

Tak więc, pierwszą rzeczą, którą musisz wybrać motywacja I nie musi to być na początku nie tylko konieczność wczesnego wstawania do pracy, ale także coś, co lubisz robić.

Dobrze znane powiedzenie o tych, którzy wstają wcześnie, jest prawdziwe, jeśli zdecydujesz się zrobić coś pożytecznego i przyjemnego rano. Ulubiona aktywność sama w sobie jest najlepszą motywacją. Może to być naliczanie opłat, branie prysznica, czytanie ulubionej książki, przygotowywanie pełnego śniadania lub uprawianie jogi, spacery. Każda aktywność fizyczna pomoże obudzić twoje ciało i mózg, poprawić zdrowie i nastrój.

Aby poprawić krążenie krwi i poczuć radość, można wziąć prysznic kontrastowy, po czym aktywnie pocierać ciało ręcznikiem, aby poprawić wynik.

wczesne wstawanie jest pomocne

Doskonałym środkiem do oczyszczania i bardziej efektywnego działania organizmu jest śniadanie z zawartością witamin, w tym witaminy C.

Zimna herbata ze świeżo wyciśniętą cytryną lub lemoniadą słodzoną miodem to dobry sposób na pozbycie się toksyn rano i w połączeniu z innymi witaminami i składnikami odżywczymi - naładuj ciało energią przez całą pierwszą połowę dnia.

Nawet jeśli uważasz, że jesteś "sową", nie zniechęcaj się - jeśli chcesz, możesz łatwo zreorganizować się i stać się szczęśliwym "skowronkiem". Ze względu na fakt, że zaczynasz wstawać wcześnie rano, twój dzień będzie w dobrym nastroju, będziesz pełen energii, ponieważ właściwy reżim dnia prowadzi do najbardziej optymalnej i aktualnej diety, kiedy nie jesz w nocy, co pozwala uniknąć wielu problemów zdrowotnych . Nie zapominaj, że najbardziej owocna część dnia to poranna, a jeśli chcesz dużo i zrobić wszystko w maksymalnym zakresie, tryb "poranny" będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.