Widzisz tylko zło, myślisz, że ludzie myślą tylko, jak uderzyć cię boleśniej, czy uważasz się za coś niezdolnego do niczego? Gratulacje, zwiększyłeś niepokój i nadmierną podejrzliwość. Czy wiesz, jak się ich pozbyć? Jeśli tak, na co czekasz, te cechy zatruwają twoje życie! A jeśli nie, to informacja, jak przezwyciężyć podejrzliwość, będzie dla ciebie przydatna.

Przyczyny nadmiernej podejrzliwości

Jak przezwyciężyć podejrzliwość? Najpierw musisz dowiedzieć się "gdzie nogi rosną", ta jakość nie jest nieodłączna. Większość psychologów identyfikuje dwie przyczyny podejrzliwości. Pierwszym z nich jest niewłaściwe wychowanie, rodzice ustalają zadania dla dziecka, których nie mogą zrobić, zawsze czynią go winnym, nawet jeśli tak nie jest, wskazują na niepowodzenia, zapominając o pochwałach. W rezultacie człowiek nabrał podejrzeń, pewności siebie i niskiej samooceny. Drugi powód nazywa się negatywnym doświadczeniem danej osoby - ktoś go obraził, zdradził, a teraz nikomu nie wierzy, widzi w ludziach tylko złe rzeczy i uważa się za porażkę.

Jak pozbyć się podejrzliwości - pierwsza próba

Możesz walczyć z podejrzliwości różnymi metodami. Oto pierwszy sposób radzenia sobie z podejrzliwością.

Trzeba trzeźwo ocenić wszystkie sytuacje, kiedy poczułeś się urażony. Spójrz, kiedy naprawdę chciałeś skrzywdzić i kiedy sam wymyśliłeś obrazę. Ostatnie przypadki to więcej, prawda? W rzeczywistości ludzie nie życzą sobie zła, ale są po prostu zbyt zajęci własnymi problemami, aby budować intrygi.

Pamiętaj, że jesteś silną osobowością i nikt nie może cię skrzywdzić, jeśli sam tego nie chcesz. Jeśli nie lubisz rozmowy z kimś, powiedz mi o tym, nie miej w sobie urazy.

Jak przezwyciężyć podejrzliwość - drugi sposób

Jeśli odbicia nie prowadzą do niczego, to prawdopodobnie podejrzliwość stała się twoim nawykiem. Wtedy za jednym zamachem nie będzie łatwo, więc zrobimy małe kroki w kierunku bramki.

 1. Doceń twoje pozytywne strony, nie rozwodź się nad swoimi złymi stronami, zwłaszcza, że ​​wiele z nich jest wymyślonych.
 2. Rozwiń swoje pozytywne aspekty, szczególnie te, które pomogły Ci w przeszłości poradzić sobie z problemami.
 3. Zaufaj swoim przyjaciołom, nie wahaj się z nimi podzielić swoimi obawami. Dobrzy przyjaciele ci pomogą.
 4. Nie ośmielaj się mówić o sobie źle, nawet żartem. Jeśli ciągle nazywasz siebie nieszczęśliwym przegranym, wtedy podświadomie będziesz aspirował do tego stanu.
 5. Zmień niektóre z przyzwyczajeń, zmień ubranie. Niewielkie zmiany mogą przynieść głębszą zmianę, której szukamy.
 6. Prowadź dziennik i zapisuj wszystkie problemy, które pojawiły się z powodu podejrzliwości. Wskaż także, co czułeś. Rekordy pomogą Ci zapamiętać sytuację i nie zgubić się w takich przypadkach.
 7. Śmiej się z twoich lęków, ponieważ wiele z nich jest naprawdę zabawnych. Napisz swoje obawy na papierze, a potem się z nich żartuj. Na przykład napisałeś "Boję się rozmawiać z ludźmi". A teraz zrób żart na ten temat: "no, tak, to prawda, ludzie są tak przerażeni, że natychmiast popędzą, by ugryźć".
 8. Narysuj swoje zmartwienia, najlepiej śmieszne i śmieszne. Pozostaw je w widocznym miejscu, aby okresowo przypominać sobie, jak naprawdę wyglądają twoje lęki.
 9. Spróbuj leczenia aromaterapii podejrzliwością. Kilka kropel olejku waniliowego lub rozmarynowego nałożonych na chusteczkę może pomóc przezwyciężyć nieśmiałość i nieśmiałość.
 10. Symuluj sytuację, której tak się boisz, wyobraź sobie ze szczegółami, co się wydarzy. Tylko koniec, wyobraź sobie, że jesteś szczęśliwy.
 11. Poszukaj hobby, interesujące działanie po prostu wypycha złe myśli z głowy.
 12. Użyj automatycznego treningu, powtarzaj się każdego dnia. podejrzane leczenie tylko pozytywne ustawienia.
 13. Najczęściej złe myśli odwiedzają nas wieczorem, uniemożliwiają zasypianie, a zły sen tylko pogarsza stan. Aby to nie przydarzyło się, pomyśl, zanim prześpisz się o dobru, śnie, śnie.

Jeśli, nie ważne jak bardzo się starasz, nie pozbądź się podejrzliwości, nie poddawaj się, skontaktuj się ze specjalistą. Psycholog pomoże ci znaleźć źródło problemu i powie Ci, jak leczyć swoją podejrzliwość. Rezultat na pewno ci się podoba - szczęście i pokój nie mogą się tylko cieszyć.