Jesień to świetny czas na samodzielne pompowanie i naukę czegoś nowego. Ale nie musisz siadać na biurka! Wybraliśmy 7 narzędzi, które pomogą Ci zanurzyć się w nowym temacie. Zacznijmy?

Kursy

Wraz z rozwojem Internetu, mamy możliwość oglądania wykładów znanych na całym świecie nauczycieli, wykonywania zadań i przechodzenia na nowe poziomy w edukacji. Konieczne jest tylko określenie tematu, który chcesz studiować i który zawsze był dla ciebie interesujący, aby znaleźć kurs i zanurzyć się w treningu. Po rosyjsku doskonałe kursy internetowe oferują "Netology", "Universarium", "Open Education". Jeśli znasz angielski, możesz wybrać Coursera lub Skillshare.

Zazwyczaj kursy są oparte na klasycznym podejściu, gdy wykładowca opowiada teorię, daje praktykę, odpowiada na pytania i sprawdza pracę domową. Pod koniec kursu otrzymasz certyfikat, a także dużo nowej wiedzy, którą możesz zastosować w swoim życiu zawodowym.

Wikipedia

Czy często korzystasz z Wikipedii? Zachowaj zwyczaj codziennego przeglądania Wikipedii, aby nauczyć się czegoś nowego. Badanie tego artykułu zajmie nie więcej niż 15 minut!

Ponadto możesz użyć przycisku "Pokaż losowy artykuł", który pomoże poszerzyć wiedzę.

YouTube

YouTube - to nie tylko śmieszne filmy na temat fok i teledysków. To także ogromny katalog wykładów edukacyjnych i użytecznych materiałów, które pomogą Ci pompować w niemal każdej dziedzinie. Głównym plusem YouTube jest to, że aby stworzyć film potrzebujesz minimalnego zestawu sprzętu, co oznacza, że ​​będziesz mógł znaleźć materiały zarówno od autorytatywnych ekspertów i naukowców, jak i od amatorów, którzy próbują zrozumieć ten temat.

Przejdź do YouTube, wpisz zapytanie, które Cię interesuje, i przejrzyj wyniki. Natychmiast znajdziesz przydatne filmy, które pomogą Ci zrozumieć interesujący Cię temat.

Kreatywne zeszyty

Jeśli chcesz rozwinąć swoje umiejętności twórcze, zwróć uwagę na kreatywne zeszyty. Jest to nowe podejście do rozwoju ich zdolności twórczych.

Wyglądają jak książka, w której nie ma znanego tekstu - zestaw kreatywnych zadań, które musisz wykonać. Będziesz musiał obserwować, rysować, uczyć się, robić coś własnymi rękami, marzyć, uśmiechać się i wiele więcej.

Kreatywne zeszyty to świetny sposób na oderwanie się od rutynowych czynności, nauczenie się czegoś nowego, a także na wypompowanie swoich kreatywnych umiejętności. A ponieważ kreatywne zeszyty są całkowicie oparte na praktyce, pomogą ci wprowadzić w życie rzeczy, które odłożyłeś na tak długo.

Mentoring

Najbardziej skutecznym sposobem rozwoju jest znalezienie mentora, czyli doświadczonej osoby, która będzie gotowa poświęcić swój czas na pomoc.

Jak znaleźć mentora? Na początek wybierz jedną konkretną dziedzinę życia, którą chcesz poprawić. Następnie zapamiętaj tych, którzy odnoszą sukcesy w tej dziedzinie. Jeśli tego nie wiesz, możesz poprosić znajomych lub nawet zorganizować ankietę w sieciach społecznościowych. Po wybraniu osoby, przygotuj plan, jak go poznać. I zrób wszystko, aby to zrobić.

Jeśli znajdziesz mentora, znacznie skróci to drogę do celu. A jeśli nie, zawsze możesz użyć innych narzędzi programistycznych, które zastąpią Twojego mentora. Powodzenia!