Wraz z nadejściem gorąca pojawiają się również komary. Maj i czerwiec są uważane za miesiące komarów i trudno je ukryć przed tymi owadami nie tylko w naturze, ale także w domu. Ukąszenia komara może powodować nieprzyjemne, a nawet groźne choroby, gryzie przez długi czas swędzenie, w ich miejscu występują brzydkie pęcherze.

Jak pozbyć się ukąszeń komarów?

  1. Siatki w oknach . Jeśli nie chcesz znosić uciążliwych "sąsiadów", którzy piją twoją krew, musisz mieć moskitiery w oknie. Oczywiście za pomocą tego urządzenia nie można pozbyć się 100% komarów, ale realistyczne jest zmniejszenie ich liczby. Minusem moskitiery jest to, że opóźniając komary, opóźnia ona również przepływ powietrza w upale.
  2. Pułapki . Bardziej skutecznym środkiem są pułapki na komary. Zawierają przynęty, które przyciągają twoich wrogów. Typowe modele to "Moel", "Mosquito Trap". Są bezpieczne, nietoksyczne. Ich wadą jest to, że w otwartej przestrzeni są praktycznie bezużyteczne. Możesz ich używać tylko w domu.
  3. Repelenty są bardzo powszechne i skuteczne. Te naturalne lub syntetyczne chemikalia odstraszają ssanie krwi. Repelenty są dostępne w postaci kremów, aerozoli, maści, emulsji. Dla dzieci możesz wybrać specjalne repelenty dla dzieci. Środki muszą być zmywane ze skóry, co nie zawsze jest możliwe w warunkach polowych. Repeleanty w powietrzu (świece, spirale) dość dobrze odstraszają komary, ale często mają nieprzyjemny zapach i gryzący dym. Wśród repelentów, Gardex, Mosquital, Off, Komareks są popularne.
  4. Zadaniem fumigatorów jest niszczenie szkodników poprzez zatruwanie ich jadowitymi oparami lub gazami. Doskonałe środki dla komarów, jeśli nie za często, używajcie go "Raptor", "Fumitox", "Raid". Mineralne fumigatory, które razem z komarami trują truciznami i ty.
  5. Bransoletki są stosunkowo niedawnym wynalazkiem. Protect nie jest tak dobry jak repelenty i fumigatory, ale ten środek przeciwko komarom jest całkowicie bezpieczny. Wynalazek jest szczególnie wygodny dla dzieci. "Bugs Losk", "Greenluck" - te marki są niedrogie i mogą osiągnąć dobry wynik w walce z komarami.
  6. Zastosowanie wentylatora pozwala zwiększyć stężenie tlenu i zmniejszyć stężenie komarów. Owady nie lubią latać pod wiatr, ale można je złapać, a zwłaszcza "sportowe" osoby, które za dawkę krwi nie zatrzymają się przed przeszkodą.
  7. Silne zapachy dobrze odstraszają komary: zapach kamfory, kwasu karbolowego, oleju rybnego, geranium, goździków.
  8. Urządzenia ultradźwiękowe . Drogi są bezużyteczne. Lepiej jest dawać pierwszeństwo repelentom.
Jak pozbyć się ukąszeń w domu?

Ukąszenia komarów powodują zaczerwienienie, pęcherze od ukąszeń komara swędzą i swędzenie, guzy ukąszeń komarów psują wygląd przez długi czas. Idąc do natury, nie zapomnij zabrać ze sobą tego, czego potrzebujesz, Komary przeciw komarom co może namaścić ukąszenia komarów, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.

Niż do smarowania ciała po ukąszeniach komara, każdy wybiera dla siebie - ktoś preferuje gotowe preparaty, podczas gdy inni korzystają z popularnych porad. Na przykład możesz posmarować ukąszenie sokiem z cytryny lub ziemniakami, plasterkiem czosnku, roztworem octu lub sody oczyszczonej. Doskonały efekt ma rozwiązanie domowego mydła.

Nowotwór z ukąszenia komara zmniejszy sok z liści mięty pieprzowej, cebuli, kleiku lub korzeni szczawiu. Szczególnie starannie wybrać produkty ochrony dzieci . Lepiej jest dawać pierwszeństwo naturalnym środkom zaradczym.