Optymalny temperatura wody w akwarium dla jego mieszkańców waha się w granicach 22-28 ° C. Kiedy jest gorąco na ulicy, zdecydowanie musisz obserwować zachowanie swoich zwierząt. Wysoka temperatura w akwarium pomaga obniżyć poziom tlenu w wodzie. Ryby są zmuszane do pływania w górnych warstwach wody, stają się mniej mobilne. Ponadto rośliny w upale są również niewygodne, proces rozkładu substancji organicznych jest przyspieszany, a filtry biologiczne stają się nieskuteczne. W przypadku sztucznych zbiorników z wodą morską istnieje niebezpieczeństwo, że stężenie soli wzrośnie. Istnieją różne wskazówki, jak obniżyć temperaturę w akwarium, którego najbardziej dla nas wybieramy. Naszym głównym zadaniem jest wzmocnienie napowietrzania i filtracji.

Jak schłodzić akwarium w upale?

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest usunięcie z akwarium okładka . Parowanie samo w sobie jest sposobem na obniżenie temperatury w akwarium. Zaleca się zamykać okna w ciągu dnia, aby gorące powietrze nie dostało się do pomieszczenia i promieni słonecznych na akwarium, a także zapewnić nieprzerwane działanie sprężarki. Urządzenia oświetleniowe jako źródła ciepła są lepsze, a samo akwarium, jeśli to możliwe, kładzie się na podłodze. Te proste środki pomogą obniżyć temperaturę wody o 3 - 4 ° С bez inwestycji.

Innym tanim sposobem na schładzanie wody jest użycie lodu. Plastikowe butelki schłodzone w zamrażarce są zanurzone w akwarium, kontrolując temperaturę. Nie można nie wziąć pod uwagę, że zbyt ostry spadek temperatury ma zły wpływ na ryby.

Szeroko stosowany do obniżania temperatury w wentylatorach akwariowych. Jak schłodzić wodę w akwarium1 Niewielki efekt można uzyskać ze zwykłej podłogi, jeśli kierujemy strumień powietrza do wody. Po przyjęciu postępu używają chłodnic komputerowych do przepływu powietrza. Zainstalowane w pokrywie zbiornika, odpędzają powietrze, pracując w celu odparowania. I jedna pompa powietrza i inne ciągi.

Droższą metodą jest zakup agregatu chłodniczego, rodzaju odżywki do akwariów. Ale niestety nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus. Tak, a sam agregat jest bardziej odpowiedni do dużych akwariów. Zauważono, że przy zbyt dużej ilości ciepła to urządzenie bez układu chłodzenia może nie poradzić sobie z zadaniem. W tej sytuacji można kupić konwencjonalny klimatyzator, gdy zarówno ryba, jak i jej właściciele czują się dobrze, byłoby to bardziej korzystne.