Kiedy w domu pojawia się szkocki kotek, pojawia się natychmiast pytanie, co go nakarmić i jak to zrobić poprawnie? Pierwsza i najważniejsza zasada - nie możesz podać jedzenia z twojego stołu. Ciało kotka bardzo różni się od człowieka. Hodowane koty, a zwłaszcza kocięta są bardziej wrażliwe na naruszenia żołądka, więc powinieneś być bardzo ostrożny przy wyborze jedzenia dla swojego zwierzaka.

Od pierwszego dnia życia do trzech tygodni kociak je tylko mleko matki. Później zaczyna się komplementarna żywność, która obejmuje rozcieńczone mleko krowie lub kozie. I już od dwóch miesięcy kociak opuszcza matkę i przenosi się do bardziej dorosłego jedzenia. Może to być ryż mleczny lub płatki owsiane, a także niskotłuszczowy twarożek. Od trzech miesięcy całkowicie przestań podawać mleko kociąt. Ponieważ od tego wieku może powodować biegunkę z powodu braku strawności.

Jak karmić szkockiego kociaka? Ciało nie toleruje niedożywienia i przejadania się i zacznie słabnąć. Dlatego powinieneś zdecydowanie znać normy porcji dla szkockiego kotka. Im większy i bardziej dojrzały kotek, tym bardziej potrzebuje jedzenia. Dlatego ciężar dziennej porcji zależy od wielkości zwierzęcia. 150 g -250 g paszy na 1 kg wagi. Na przykład wasz kotek waży 2 kg, będzie potrzebował około 400 gramów jedzenia dziennie. To niemożliwe karmić kociaka Cały dzień dieta powinna być zmieniana, aby nakarmić szkockie koty, gdy są jeszcze małe, lepiej jest co najmniej 4-5 razy dziennie w małych porcjach.

Powinno być karmione Szkockie kocięta prawidłowo i wyważone Wskazane jest, aby z góry określić, w jaki sposób karmić zwierzę - naturalne jedzenie lub gotowe pasze.

Natural Scottish Kitten Food

Jeśli masz dużo wolnego czasu, lepiej jest dać naturalną żywność dla swojego zwierzaka. W takim przypadku można niezależnie monitorować stan i jakość produktów. Budzisz się dość łatwo, aby przygotować jedzenie dla szkockiego kotka, ponieważ te piękne zwierzęta są raczej bezpretensjonalne w swoich posiłkach, chyba że, oczywiście, zostały rozcieńczone smakołykami z dzieciństwa.

Możesz karmić szkockie kociaki (ryż, gryka i płatki owsiane). Ale głównym i stałym składnikiem diety kota powinno być mięso i ryby. Ryby powinny być morskie, a nie tłuste. Wskazane jest podawanie 1-2 razy w tygodniu (nie częściej) w postaci gotowanej, oddzielonej od kości i drobno posiekanej. Mięso musi być zawarte w codziennej diecie 30 gramów. Powinna to być chuda cielęcina, wołowina, drób - indyk lub kurczak. Przetwarzanie mięsa nie różni się od ryb. Lepiej początkowo uczyć jeść mięso i ryby w zbożach i zupach, specjalnie przygotowane (bez soli i przypraw). W ten sam sposób można gotować i wątroba z kurczaka, serce, komory.

Konieczne jest zróżnicowanie żywności za pomocą fermentowanych produktów mlecznych. Możesz karmić szkocki kotlet ser, kefir, ser. Przydatne jest również dodawanie gotowanych siekanych warzyw do diety, wszystkie potrawy powinny być w temperaturze pokojowej. Dostęp do czystej wody powinien zawsze być. Nie można karmić szkockich kociąt słonymi i tłustymi potrawami, wędzonymi mięsami. Cukier i przyprawy również nie są zalecane.

jak karmić kociaka2 Gotowy kanał

Jaki kanał lepiej karmić szkockiego kociaka? Wolą gotową paszę premium. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na okres przydatności do spożycia i warunki przechowywania produktu. Pamiętaj też, aby zapytać sprzedawcę, czy ta lub inna żywność jest odpowiednia dla szkockiego kociaka w twoim wieku. W okresie niemowlęcym zaleca się stosowanie gotowej żywności w formie musu, a następnie w sosie. Jeśli wolisz karmić szkockiego kociaka suchym pokarmem - woda powinna być dostępna w dużych ilościach.