Wyrafinowany, arystokratyczny, szanujący się, wesoły i wesoły - tak Maltańczyk opisuje maltańskiego Bolonoka. Pierwszą rzeczą, która rzuca okiem na zdjęcie bolonoka maltańskiego, jest piękny długi płaszcz, śnieżnobiały lub z lekkim odcieniem kości słoniowej.

Ta rasa była znana na długo przed naszą erą. Wśród starożytnych ludów maltański chłopiec był reprezentowany przez dobrobyt i dobrobyt. Początkowo Maltezy były nie tylko ozdobne, ale również wykorzystywane jako myśliwi dla gryzoni. Prawdziwa ojczyzna maltańskich piesków nie została ustalona, ​​ponieważ różne informacje na temat tej rasy można znaleźć we Włoszech, Chinach i na Filipinach. Ale na wystawie maltańska rasa psów została po raz pierwszy zaprezentowana w Anglii, gdzie zyskała popularność na całym świecie. Następnie trenerzy psów rozpoczęli prace nad hodowlą maltańczyków. Otrzymano dwa standardy - maltański i maltański mini. Maltese mini lapdog różni się w mniejszych rozmiarach od zwykłego maltańskiego, którego standard nie przekracza 25 cm wysokości w kłębie i 4 kg wagi.

Cena maltańskiego Bolonoka zawsze była bardzo wysoka, więc te psy spotykały się tylko w bogatych domach. To był powód, dla którego pozbawieni skrupułów hodowcy często próbowali nadać psom niewłaściwe standardy dla prawdziwego maltańczyka. Ze względu na to, że przez długi czas na terytorium byłego Związku Radzieckiego maltańskie pieski nazywane były małymi psami, które nieco przypominały wyglądem maltańskim, a wiele osób miało błędny pomysł Мальтийская болонка фото rasy. Psom tej rasy często przypisuje się głupotę i nieposłuszeństwo, ale prawdziwe maltańskie lap-psy są bardzo oddane właścicielowi i jego rodzinie, kochają dzieci i dobrze radzą sobie z innymi zwierzętami. Mają wesoły charakter, ale wymagają dużo uwagi i są bardzo dobrze wyszkoleni. Opieka nad maltańskim lap-dogiem jest łatwa - nie wymagają dużego obciążenia i długiego treningu. Najważniejsze dla maltańczyków jest odżywianie i pielęgnacja. Szczenięta maltańskie czające się bardzo delikatne i delikatne, ale dorosłe psy, z reguły mają dobre zdrowie i są uważane za długie wątróbki.

Aby kupić prawdziwego psa maltańskiego, najlepiej skontaktować się z dobrym hodowcą. Również sprzedaż maltańskich lapdogów zajmowała się szkółkami. Konieczne jest sprawdzenie dokumentów i rodowodów, nawet jeśli twoje plany nie obejmują odwiedzania wystaw. Kupując rasowego psa tylko dla duszy, dokonujesz wyboru na korzyść pewnych cech rasy, które mogą zostać utracone przy niewłaściwej hodowli. Koszt języka maltańskiego może być różny dla różnych hodowców, ale nie należy pochlebiać się tanią ofertą. Ponadto, kupując nie polegaj tylko na zdjęciach rodziców maltańczyków. Zaufaj tylko żłobkom lub hodowcom o dobrej reputacji.

W przypadkach, w których maltański pies lapdog jest oferowany jako prezent, konieczne jest zidentyfikowanie Щенки мальтезе prawdziwy powód, dla którego pies jest rozdawany i czy rzeczywiście reprezentuje on maltańczyków.

Cena maltańskiego mini mini nie może różnić się od ceny zwykłego maltańskiego, ponieważ ceny zależą od popularności rasy, a nie tylko od środków zainwestowanych w psa.

Kupując szczeniaka maltańczyka, upewnij się, że hodowca gwarantuje ci pomoc w oswajaniu szczeniaka oraz, że jest gotowy do zakupu lub odebrania psa, w przypadkach, gdy nie możesz zająć się swoim zwierzakiem. Dobry hodowca nie sprzeda psa, dopóki nie jest przekonany, że nowi właściciele mogą zapewnić niezbędne warunki dla zawartości.

Psy maltańskie są wspaniałymi towarzyszami i lojalnymi przyjaciółmi. W przeciwieństwie do dużych ras, są idealne do utrzymania mieszkania i przynoszą radość całej rodzinie.