Dzieci są kwiatami życia i jedną z wielkich radości, które dzieją się w naszym życiu. Ale, jak wiecie, wraz z radością zaczynają nas prześladować drobne kłopoty. Na przykład mała kałuża, a następnie jej efekty - zapach moczu dziecka kanapa . To wtedy młodzi rodzice zaczęli zmagać się z pytaniem: jak możesz oczyścić sofę z moczu dziecka?

Jednym z najprostszych sposobów radzenia sobie z tymi problemami jest wezwanie sprzątania domu lub wymiana sofy. Chociaż niestety nie każdy może sobie na to pozwolić, a preparaty chemiczne nie są całkowicie bezpieczne dla zdrowia ludzkiego, a jeszcze bardziej dla małego dziecka. Dlatego lepiej wyeliminować ten problem metodami ludowymi.

Jak wyczyścić sofę z moczu dziecka?

Jeśli mokra dywersja została już popełniona na twojej ulubionej kanapie, będzie musiała zostać wyeliminowana. Całkiem proste i, co ważniejsze, skuteczne narzędzie nie opuszcza oczyścić na później, ale działaj tak szybko, jak zauważysz "wyciek".

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest dokładne wymazanie kałuży suchymi szmatami lub pieluszkami. Następnie spienić to miejsce mydłem dla dzieci i pozostawić na około 15 minut, podczas gdy twoja "kałuża" stanie pod mydlinami, zrób roztwór soli fizjologicznej. Do tego potrzebna jest szklanka wody i dwie łyżki soli. Za pomocą tego roztworu dokładnie przepłucz mydło, a następnie wytrzyj powierzchnię czystą wodą i spuść z tkanek, które dobrze wchłaniają wilgoć.

Jeśli znajdziesz źródło zapachu z już wyschniętej kałuży, płynny amoniak pomoże ci go pokonać. Powinno to zostać wykonane w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Weź szmatkę, zwilż dobrze w ciekłym amoniaku, potrzyj miejsce zbrodni i odejdź na 30 minut, a następnie postępuj zgodnie z procedurą opisaną powyżej.

Zapach moczu można usunąć za pomocą jodu, ale ta metoda jest odpowiednia tylko na ciemne powierzchnie. Rozpuść kilka kropel w wodzie i dobrze wytrzyj miejsce, z którego chcesz usunąć zapach, a następnie wysusz.