Nowoczesne sklepy oferują różnorodne modele tej techniki, a znalezienie wśród nich najlepszej opcji nie jest łatwe. Aby nie popełnić błędu i zaoszczędzić pieniądze, konieczne jest zrozumienie celu, dla którego projektowany jest rower. To jest pierwsza rzecz, którą musisz zrobić sportowiec, amator zajęcia na świeżym powietrzu lub opiekuńczego rodzica, podnoszącego technikę dla dziecka.

Jakie są parametry wyboru roweru?

Zanim pójdziesz do sklepu, zastanów się dokładnie, w jaki sposób zamierzasz zastosować tę technikę i dla kogo zostanie ona kupiona - dla osoby dorosłej, nastolatki lub dziecka. Bez tych informacji nie można wybrać roweru, konstrukcja każdego typu będzie miała charakterystyczne cechy. Z reguły zaleca się używanie tylko tego, który jest przeznaczony do działania w wybranych warunkach. W sklepach znajdziesz:

 1. Nastolatek, modele dziecięce i dla dorosłych.
 2. Na spacery po mieście, podróżuj po górach, aby wykonywać sztuczki i podróżować.

Jak wybrać rower do wzrostu?

To jest pierwszy parametr do oceny. Zaleca się mierzenie wzrostu przed pójściem do sklepu, a następnie użycie uniwersalnego stołu, który pozwala wybrać rozmiar. W niektórych przypadkach producenci mają własne zalecenia - dokument zawierający informacje na temat podziału ich produktów na ten parametr, ale uniwersalne pomiary nie różnią się zbytnio od indywidualnej porady firm deweloperskich.

Jak wybrać stół do wzrostu dla rowerów:

jak wybrać rower do wzrostu

Po uwzględnieniu tego wskaźnika należy wykonać ocenę ramki. Eksperci twierdzą, że sam sobie poradzisz z tym zadaniem. Aby wybrać rozmiar ramy roweru i jego konstrukcję, należy rozważyć:

 1. Im mniejszy ten element, tym bardziej zwrotny jest rower.
 2. Rozmiary są warunkowo oznaczone tak samo jak ubrania - S, M, XL, L, XXL.
 3. Projekt może być wykonany z aluminium, stali, węgla i magnezu. Ten ostatni rodzaj jest najdroższy i najbardziej niezawodny, a optymalny dla kombinacji specjalistów cen i jakości rozpoznaje drugi lub trzeci.

Jak wybrać rower według wagi?

Aby określić tę cechę, należy zwrócić uwagę na konstrukcję ramy. Łatwo wybrać rower na wagę, im więcej kilogramów ma osoba, tym większy rozmiar tej części. Osoby otyłe (powyżej 80 kg) nie są zalecane do zakupu modeli sportowych, a te, w których rama jest zredukowana do tyłu lub wykonana z aluminium. Bardziej rozsądne jest kupowanie wariantu ze stalową częścią, są one znacznie mocniejsze.

Jak wybrać odpowiedni rower?

Aby kupić dobry rower, należy wziąć pod uwagę kilka jego cech technicznych. Bez względu na to, który rower wybrać - sport, chód lub inne, musisz ocenić stan swojego układu hamulcowego. Zalecane, aby zwracać uwagę na rowery z systemem dyskowym, są wysoce niezawodne. Ponadto konieczne jest oszacowanie amortyzatorów i kół. Komfort jazdy na nartach zależy od jakości tych cech.

Jak wybrać rower na kołach, amortyzatorach i siodle:

 1. Ocenić siedzenie, należy je wyregulować odpowiednio do nachylenia i wysokości.
 2. Wybór typu koła zależy od stylu jazdy, pół-skate nadaje się do chodzenia, do aktywnego uprawiania sportów i wykonywania trików - wąskie opony.
 3. Najbardziej niezawodnymi amortyzatorami są powietrze-olej.
wybierz rower

Który rower wybrać dla miasta?

Jeżeli oszacowanie zostało już dokonane na podstawie wielkości i wzrostu, należy ocenić jego dodatkowe funkcje. Modele miejskie mają ramy węglowe, stalowe lub aluminiowe, opony powinny być średniej szerokości (półspike). Siodło tego roweru nie jest wąskie. Struktura ramy nie ma ograniczeń w kierunku tyłu. Eksperci doradzają przed wybraniem roweru do miasta, upewnij się, że dostępny jest bagażnik. Podczas spaceru po wiosce przydaje się do transportu rzeczy osobistych.

Jak wybrać rower górski?

Istnieją trzy typy podobnych rowerów - biegowe, lekkie freeride i enduro. Które rower górski lepiej wybrać według typu, będzie zależeć od rodzaju jazdy na łyżwach. Pierwsza opcja nadaje się do standardowych, średnio trudnych spacerów, druga jest przeznaczona do pokonywania przeszkód, trzecia do ekstremalnej jazdy. Każdy typ ma swoje osobliwości, nie zaleca się początkującym sportowcom kupować opcji enduro, nie będzie to wygodne i niebezpieczne, aby rozpocząć trening umiejętności na nim. Uzyskaj odpowiedni model dla poziomu jazdy.

Jak wybrać rower na autostradzie?

Te rowery mają zakrzywioną kierownicę, sztywny widelec, lekką ramę. Wszystkie te czynniki zapewniają szybkie wybieranie podczas jazdy i stabilną retencję podczas jazdy. W sprzedaży można znaleźć przyjemność, wyścigi i modele uniwersalne. Jaki rodzaj roweru drogowego do wyboru prezentowany, zależy od stylu jazdy i doświadczenia sportowca. Dla tych, którzy od długiego czasu trenują i lubią trudne utwory, wyścigi, którzy wolą podróżować po mieście, są uniwersalne lub chodzą.

Jak wybrać rower:

 1. Oceń projekt ramy, im jest łatwiej, tym lepiej. Doskonały design wykonany jest z włókna węglowego.
 2. Średnica koła powinna wynosić około 28 cali.
 3. Hamulce w tych modelach są lekkie.
jak wybrać rower do wzrostu

Jak wybrać rower sportowy?

Takie modele są wyposażone w hamulce tarczowe, zapewniające bezpieczeństwo podczas zatrzymania awaryjnego lub redukcji prędkości. Wybór najlepszego roweru zależy od tego, gdzie planowane jest szkolenie. W przypadku warunków miejskich odpowiednie są autostrady do wykonywania trików - freestyle, triathlon, rowery o tej samej nazwie. W sprzedaży dostępne są także tory, które nie mają układu hamulcowego i są przeznaczone do podróży na trasach sportowych i turystycznych (ruch w osiedlach i na stadionach), ze specjalnym ochraniaczem.

Rower do triathlonu - jak wybrać:

 1. Im większa sztywność wtyczki, tym lepiej.
 2. Rama musi być wykonana z węgla lub stali.
 3. Bardziej rozsądnie jest wybrać typ z oponami o rozmiarze 700C, zapewnią one komfort podczas jazdy.
 4. Hamulce powinny być tarczą lub felgą, te typy zapewniają najlepsze bezpieczeństwo.

Który rower wybrać do podróży?

Kupując rower do takich celów, należy zwrócić uwagę na ramę, tuleję i średnicę koła. Parametry te są ważne, choć oprócz nich istnieje kilka innych czynników, które nie zostaną pominięte, zapewnią komfort podczas długiej podróży. Możesz wybrać rower do jazdy na rowerze bez pomocy specjalisty, po prostu zatrzymaj się bardziej szczegółowo na modelach, które:

 1. Stalowa rama jest bardziej niezawodna i łatwa w utrzymaniu.
 2. Średnica koła może wynosić od 24 do 29 cali, szerokie opony z mocno wystającymi bieżnikami zapewnią dobrą przyczepność.
 3. Tuleje na łożyskach masowych są łatwiejsze do naprawienia samodzielnie z uszkodzeniem.
 4. Obecność przestronnego bagażnika i reflektorów jest koniecznością.
jak wybrać odpowiedni rower

Jak wybrać rower składany?

Takie modele są doskonałe do przemieszczania się w ludzkich osadach. Są łatwe w transporcie osobistym i publicznym, przechowywane w domu lub w pracy. Żywotność i wygoda osoby korzystającej z niej zależy od tego, jak dokładnie oceniane będą podstawowe cechy zakupu. Możesz zrobić to sam, konsultanci udzielają najprostszych zaleceń, zrozumiałych dla każdego człowieka na ulicy.

Składany rower - co wybrać:

 1. Im mniejsza waga modelu, tym lepiej.
 2. Zredukowana ramka jest wygodniejsza.
 3. W momencie zakupu należy spróbować przesunąć złożony rower, aby można było sprawdzić, czy poruszanie się z nim w metrze, z tyłu lub w autobusach będzie wygodne.
 4. Stalowa rama jest bardziej niezawodną opcją.

Kierując się tymi prostymi zasadami, możesz łatwo wybrać rower na wycieczki do pracy i na zwykłe spacery. Wszystkie nowoczesne modele takich rowerów są często wyposażone w mały bagaż. Oceniając tę ​​część, należy zwrócić uwagę na niezawodność łączników i materiału, z którego jest wykonana, wersje aluminiowe i stalowe są uważane za dobre.