Bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat nauczyć dziecko stresu fizycznego. Teraz pięcioletnie okruchy mogą być rozdawane do różnych sekcji sportowych lub klubów tanecznych - i zdecydowanie warto to robić! Sport nie tylko harmonijnie rozwija ciało dziecka i nadaje mu piękną, szczupłą sylwetkę, ale także przyczynia się do rozwoju cierpliwości, samodyscypliny i odpowiedzialności. Nie bez przyczyny sportowcy mają mniejsze szanse na kojarzenie ze złymi firmami w okresie dojrzewania i odnoszą sukcesy w nauce! Nie wystarczy jednak oddać dziecku sekcję sportową: należy wybrać dziecięcą odzież sportową, która pozwoli dziecku cieszyć się zajęciami sportowymi bez żadnego dyskomfortu.

Odzież dziecięca do sportu: na co zwracać uwagę?

Nie jest tajemnicą, że bardzo trudno jest znaleźć wysokiej jakości produkty tego typu. Odzież sportowa dla dzieci i młodzieży, którą można kupić na rynku, często nie spełnia najbardziej podstawowych wymagań:

  1. Funkcjonalność. Wiele wariantów młodzieżowej odzieży sportowej nie jest w stanie zapewnić nawet najważniejszej rzeczy - wygody uprawiania sportu! Niektóre zestawy ograniczają ruch lub nadmiernie dopasowują się do ciała, przez co znacznie zmniejszają korzyści sportowe. Idealną kombinacją jest bawełniany kombinezon z dodatkiem do 20% syntetycznej tkaniny, zapewniającej elastyczność.
  2. Niezawodność Odzież sportowa powinna być trwała: nie rozciągać się i nie blaknąć w wyniku prania, nie rozdzierać podczas upadków lub napięć. Jednak obecnie wielu producentów stara się oszczędzać na odzieży sportowej i wybierać tanie, słabej jakości warianty. Niebezpieczeństwo polega na tym, że tanie chusteczki nie są w stanie przepuścić powietrza i usunąć wilgoci, co przyczynia się do przegrzania ciała i może prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia.
  3. Estetyka. Nie zapominaj, że odzież sportowa dla dziewcząt i chłopców powinna być dla niej podobna do zewnątrz: w końcu jest to pośredni bodziec do uprawiania sportu. Jeśli ubrania nie lubią dziecka, będzie on starał się porzucić sport - nie jest tajemnicą, że psychologiczny protest przeciwko odwiedzaniu miejsca często prowadzi do przeziębienia. Piękna, jasna i atrakcyjna dziecięca lub nastoletnia odzież sportowa pozwoli ci jeszcze bardziej zainteresować Twoje dziecko sportem.

Nie zapominaj, że wszystkie ubrania sportowe, a zwłaszcza zaprojektowane dla delikatnego ciała dziecięcego, muszą koniecznie przejść ocenę oddziaływania na środowisko i posiadać odpowiedni certyfikat. Dlatego nie powinieneś oszczędzać i kupować nieznanego z tego, co uczyniło opcje z rynku! Zakup odzieży sportowej w specjalistycznych butikach, preferując znane marki odzieży sportowej, pozwoli Ci upewnić się, że wszystkie standardy ustanowione dla produkcji tego produktu zostały spełnione i mają odpowiednie dokumenty.

Rozmiary odzieży sportowej

marki odzieży sportowej

Wielu rodziców ma tendencję do oszczędzania pieniędzy i kupowania swoich "dorastających" ubrań na szybko rosnące okruchy, co sprawia, że ​​dziecko jest bardzo nieludzkie. Idealnie dopasowane do parametrów ciała mogą tylko ubrania, które pasują! Długie rękawy lub zwinięte spodnie ostatecznie zwiększają ryzyko obrażeń.

Dlatego nie należy wybierać sprzętu, zwłaszcza najlepszych dodatków sportowych, bez obecności dziecka. Pamiętaj, aby dopasować - kombinezon powinien siedzieć jak ulał! Tak, dziecko wkrótce wyrośnie z tego, ale lepiej jest kupić inny garnitur w ciągu roku i przenieść go do najbliższego sierocińca, zamiast uświadomić sobie, że z powodu oszczędności, dziecko zaplątało się w tkaninę i trafiło.