Ostatnio nasze życie jest pełne wszelkiego rodzaju negatywów, niemożliwe staje się od niego oddychanie. My, podobnie jak powietrze, podnosimy życzliwość i czułość innych, ale niewiele osób uważa, że ​​należy zacząć od samych siebie. Zastanów się, jak często potępiasz ludzi, oskarżasz ich o coś, złościsz się i przeklinasz? Co więcej, ty, oczywiście, znajdziesz wiele wymówek dla siebie, biorąc pod uwagę, że twoja reakcja jest całkiem uzasadniona: "spóźniłeś się na całe piętnaście minut!", "Jak mogłeś się tak ubrać?", Itp. I jak często darowałeś, z czystego serca, pomógł nieznajomemu lub osobie poniżej twojego statusu? Jak często chodzisz ulicą i po prostu ciesz się dzisiaj, ptaki, które śpiewają, słońce, które świeci tak jasno nad twoją głową? Odpowiedz sobie szczerze, co jest w tobie, pozytywne czy negatywne? Jeśli jesteś skłonny do ostatniej opcji, to powinieneś pomyśleć o tym, jak stać się łagodniejszym i wreszcie zrobić krok w kierunku radości i szczęścia.

Chcę być dobry

Istnieje opinia, że ​​nie można zostać miłym człowiekiem, można się tylko urodzić. Może tak. Ale wiadomo, że w większym lub mniejszym stopniu, niezależnie od statusu społecznego, koloru, budowy ciała, w każdym z nas jest to ziarno życzliwości. I powie nam, jak stać się miłym, serdecznym, uważnym i tolerancyjnym wobec innych.

Powody, aby stać się miłym

  1. Stając się lepszym dla innych, stajesz się dla siebie łagodniejszy.
  2. Jak wiecie, zarówno zły, jak i dobry, zawsze wracają do was w potrójnym rozmiarze.
  3. Życzliwość może poprawić nie tylko twoje życie, ale także świat wokół.

Jak stać się miłym i miłym?

  1. Po pierwsze, należy pamiętać, że dobro musi być nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych. Odpowiadaj, staraj się pomagać nie tylko radą, ale także czynem.
  2. Bądź wdzięczny za wszystko, co masz lub otrzymasz i wyrazić swoją wdzięczność. Pamiętaj, że nawet z pozornie mało znaczącego i znudzonego "dziękuję", ktoś może stać się jaśniejszy w duszy.
  3. jak stać się miłym i miłym
  4. Przestań osądzać wokół siebie i poddaj się krytyce. Pamiętajcie o mądrości "Nie osądzajcie i nie będziecie sądzeni".
  5. Traktuj wszystko ze zrozumieniem, unikaj konfliktów. Postaraj się zrozumieć, że nigdy nie możesz zrozumieć wszystkich, ponieważ nie każdy może Cię zrozumieć, dlatego marnujesz czas i energię na bezużyteczne kłótnie.
  6. Składaj komplementy, zamiast dostrzegać różne niedociągnięcia i niedokładności, zauważ pozytywne cechy i nie zapominaj o nich, ponieważ taka drobnostka jest przyjemna.

Dobroć jest całkowicie całkowitą i niepodzielną koncepcją, bądź życzliwy dla ludzi wokół ciebie, a wtedy cały świat będzie dla ciebie dobry.