W wielu mieszkaniach na wszystkich oknach, a nawet na balkon zainstalowane profile z tworzyw sztucznych. A jeśli skrzydła okienne nie są zbyt ciężkie i przez wiele lat służą doskonale bez naprawy, to drzwi balkonowe często zapadają się pod ciężarem i po kilku latach zaczynają słabo zamykać się lub pojawiają się szczeliny między nim a ścianą. Dlatego każdy właściciel powinien wiedzieć, jak wyregulować plastikowe drzwi balkonowe. Aby to zrobić, musisz dokładnie rozważyć drzwi i zrozumieć, na czym polega problem. Najczęściej dostosowanie drzwi balkonowych własnymi rękami nie wymaga dużego wysiłku, ponieważ taki mechanizm został już umieszczony w plastikowym profilu.

Do pracy potrzebne są specjalne uszczelki z tworzywa sztucznego i sześciokątny klucz o długości czterech mm. Otwórz się drzwi i rozważ stan gumowych uszczelek. W miejscu, gdzie drzwi są bliżej ramy, zostaną zmiażdżone i przetarte.

Jak wyregulować drzwi balkonowe PCV?

  1. Jeśli drzwi opadły lub, przeciwnie, pojawiła się szczelina od dołu, musisz zdjąć plastikową osłonę i wyregulować śrubę za pomocą klucza. Jeśli obrócisz go zgodnie z ruchem wskazówek zegara, drzwi będą się podnosić, a przeciw niemu opadnie.
  2. Jak wyregulować plastikowe drzwi balkonowe1
  3. Aby ustawić nachylenie u góry, należy dokręcić śrubę u góry drzwi. Po wyjęciu plastikowych zaślepek dokręć śrubę za pomocą klucza sześciokątnego. Niezależnie trzeba przekręcić drzwi po przekątnej w tym samym czasie co przekręcenie i sprawdzić, czy odpowiednio je wyregulowano.
  4. Jak wyregulować plastikowe drzwi balkonowe 2
  5. Aby wyregulować przesuw drzwi, należy otworzyć go szeroko i zdjąć osłonę z zawiasów, które znajdują się na końcu. Użyj klucza, aby dokręcić śruby. Zanim włożysz podszewkę na miejsce, sprawdź efekt swojej pracy (rys. 3)
  6. Jak wyregulować plastikowe drzwi balkonowe3
  7. Ale czasami ta pętla nie pomaga. Następnie musisz zrobić bardziej skomplikowany "pociągnij" za sobą drzwi. Może to prowadzić do uszkodzenia profilu, więc tylko profesjonaliści mogą to zrobić. Przy użyciu noża lub dłuta należy ostrożnie wyjąć wszystkie perełki i szkło. (pic4) Następnie umieść dodatkowe uszczelki z tworzywa sztucznego między ramą a szybą i umieść szklankę na swoim miejscu.
  8. Jak wyregulować plastikowe drzwi balkonowe4
  9. W przypadku samoregulujących się plastikowych drzwi balkonowych trzeba również wiedzieć, jak naprawić uchwyt, który często pęka. Za pomocą zwykłego śrubokręta poluzuj śruby przytrzymujące i nasmaruj mechanizm obracający. Czasami może być konieczna wymiana uchwytu na nową.
  10. Jak wyregulować plastikowe drzwi balkonowe5

Łatwo też dowiedzieć się, jak wyregulować plastikowe drzwi balkonowe. Za pomocą tego samego klucza należy dokręcić wszystkie śruby i sprawdzić, czy płótno jest luźne. Zaleca się smarowanie wszystkich mechanizmów toczenia, a Twoje drzwi znów będą Ci służyć bez problemu.

Jak wyregulować plastikowe drzwi balkonowe6