Ostatnio z naprawa wielką uwagę zwrócono na wymianę drzwi na nowe. Ale to wcale nie musi być zrobione. Musisz wiedzieć, jak przywrócić stare drzwi i będzie ci służyć przez długi czas i będzie mógł ozdobić każde wnętrze. Sposoby naprawy drzwi zależą od tego, jak mocno są uszkodzone, czy konieczne jest tylko malowanie lub aktualizacja wyposażenia, czy też konieczne jest całkowite usunięcie i naprawa.

Jak przywrócić drewniane drzwi?

  1. Jeśli jest dość stary, musisz go wyjąć z zawiasów. Konieczne jest rozpoczęcie jego odnawiania poprzez usunięcie starej farby. W tym celu drzwi są nawilżane specjalnym roztworem, a po chwili farba jest łatwo usuwana za pomocą zszywki. Praca będzie działać szybciej, jeśli użyjesz suszarki budowlanej. Następnie należy ponownie nawilżyć drzwi za pomocą rozpuszczalnika i usunąć pozostałą farbę za pomocą pędzelka.
  2. Jak przywrócić stare drzwi 1
  3. Następnie należy uszczelnić wszystkie pęknięcia i wypolerować powierzchnię papierem ściernym. Przed malowaniem konieczne jest pokrycie powierzchni warstwą podkładu.
  4. Jak przywrócić stare drzwi 2
    Jak przywrócić stare door3
  5. Najlepiej malować drzwi farbą akrylową w dwóch warstwach. Drugi jest stosowany po pierwszym jest całkowicie suchy. Po wyschnięciu pożądane jest, aby powierzchnia drzwi pokryć papierem ściernym do końcowego wyrównania powierzchni.
  6. Jak przywrócić stare door4
    Jak przywrócić stare door5

Nie tylko mistrzowie, ale także zwykli właściciele nie zaszkodzą nauczyć się, jak przywrócić lakierowane drzwi. Ten proces jest nieco bardziej skomplikowany, ponieważ trzeba ostrożnie usunąć warstwę starego lakieru. A po naprawie i naprawie szczelin, ponownie go pomaluj.

Jak przywrócić stare drzwi 6
Jak przywrócić stare drzwi7

Drzwi są gotowe!

Jak przywrócić stare door8

Istnieje wiele pomysłów na przywrócenie starych drzwi wewnętrznych. Oprócz zwykłego malowania można nałożyć na powierzchnię różnych wzorów, wstawić szkło, zrobić witraże lub zmienić akcesoria. Na przykład włóż oryginalne długopisy. To może ozdobić nie tylko same drzwi, ale cały pokój. Dlatego w naprawie nie zapomnij pomyśleć o tym, jakie będą twoje drzwi.