Zdarza się, że niektórzy użytkownicy dosłownie w pierwszym roku funkcjonowania plastikowe okna odczuwać dyskomfort. Skrzydła nie są zbyt ciasne, co prowadzi do powstawania przeciągów i strat ciepła. Niektórzy ludzie natychmiast decydują się zmienić pieczęcie, obwiniając wszystkie swoje problemy materiałami niskiej jakości. Ale nawet po zmianie efektu dziąseł nie obserwuje się. Wspaniałe plastikowe okna służą przez długi czas i niezawodnie, ale są wyposażone w mechanizmy, które czasem wymagają regulacji. Być może mistrzowie spieszyli się i nie ustawili właściwie luk. Ale zdarza się, że specjalnie zrobili je nieco szerszym, licząc na działanie w lecie, a teraz muszą być mniejsze. Czy mogę samodzielnie dopasować plastikowe okna, bez rekrutacji specjalistów? Oczywiście wszystko odbywa się po prostu za pomocą konwencjonalnych kluczy, wystarczy znać kolejność prac.

Jak wyregulować nacisk plastikowych okien?

 1. Przede wszystkim otwórz okno, aby zapoznać się z mechanizmem zaciskowym zainstalowanym na końcu.
 2. Jak wyregulować okna plastikowe1
 3. Składa się ze specjalnych filmów. Są umieszczone wokół obwodu twojego okna. Ich liczba zależy od wielkości okna.
 4. Jak wyregulować okna plastikowe2
 5. Wszystkie te rolki są wyposażone w specjalną etykietę. Pozwoli to użytkownikowi ustalić, w którym położeniu znajduje się klapa. Jeśli stoi na górze, oznacza to średni tryb uniwersalny.
 6. Jak wyregulować okna plastikowe3
 7. Jak wyregulować mechanizm, jeśli plastikowe okno się ześlizgnie? Zwiększanie lub zmniejszanie zacisku można łatwo obrócić mimośród w odpowiednim kierunku. W niektórych przypadkach nie potrzebujemy nawet narzędzia, mimośród powinien zostać wyciągnięty i łatwo się porusza. W zimie etykieta jest umieszczona po prawej stronie.
 8. Jak wyregulować okna plastikowe4
 9. Latem konieczne jest zaznaczenie lewej strony, aby nieco poluzować lukę. W ten sposób poprawisz wentylację pomieszczenia i zmniejszysz tarcie uszczelek, co przedłuży żywotność okna.
 10. Jak wyregulować okna plastikowe5
 11. Jak prawidłowo wyregulować zamknięcie plastikowych okien? W takim przypadku pomoże to kawałkowi papieru, który należy włożyć między drzwiami, a następnie zamknąć okno. Jeśli wyciąga się łatwo, całkowicie bez wysiłku, to różnica jest duża.
 12. Jak wyregulować okna plastikowe6
 13. W niektórych przypadkach będziesz musiał szukać specjalnego klucza szesnastkowego lub klucza klucza.
 14. Jak ustawić plastikowe okna7
 15. Następnie wykonujemy tę samą pracę, przesuwając ekscentryk we właściwym kierunku.
 16. Jak wyregulować okna plastikowe8
 17. Jak naprawić luźny uchwyt w oknie? Na wierzchu znajduje się dekoracyjna plastikowa nakrętka, którą obraca się o 90 °. Następnie dokręć śruby za pomocą śrubokrętu i włóż wtyczkę na miejsce.
 18. Jak wyregulować okna plastikowe9
 19. Regulujemy migawkę na wysokości. W tym celu musisz ustawić dolną pętlę. Otworzy się okno. Pasek dekoracyjny jest usuwany z pętli. Klucz sześciokątny jest wkładany do rowka i wykonywana jest regulacja. Obracając ją zgodnie z ruchem wskazówek zegara, podnosimy skrzydło, a w przeciwnym kierunku - opuszczamy.
 20. Jak wyregulować okna plastikowe10
 21. Jak przesunąć skrzydło w lewo lub w prawo? Tutaj również musisz wyregulować dolną pętlę. Po zdjęciu pokrywy włóż klucz do dolnego rowka i obróć go. W rezultacie połowa okna jest przesunięta we właściwym kierunku.
 22. Jak wyregulować okna plastikowe11
 23. Górna część skrzydła jest nieco przesunięta poprzez regulację elementu śrubowego znajdującego się w pobliżu górnego zawiasu. Zauważ, że wszystkie te manipulacje mogą być wykonywane tylko w otwartej pozycji okna.
 24. Jak wyregulować okna plastikowe12

Profilaktyczna pielęgnacja okien plastikowych

Nie tylko musisz wiedzieć, jak dopasować okna plastikowe, aby przedłużyć ich żywotność, musisz okresowo dbać o profil i uszczelki. Jeśli cement, farba lub piasek spadły na okno podczas prac budowlanych, wtedy umyj okno , usuń te rzeczy za pomocą roztworów mydła. Uszczelnia się kilka razy w roku za pomocą smaru silikonowego. Dzięki temu będą bardziej odporni. Elementy metalowe można smarować prostym olejem silnikowym.