Jak daleko nie posunąłby się postęp, bez pieluch w trosce o dziecko, nadal byłoby to możliwe. Dlatego całkiem logiczne jest pytanie, ile pieluszek potrzebuje noworodek.

Liczba potrzebnych pieluszek w szpitalu

Na początek określimy, ile pieluch należy zabrać do szpitala. Przy korzystnym wyniku porodu mama i dziecko spędzają w szpitalu położniczym średnio 4-5 dni. I prawie przez cały ten czas dziecko ma na sobie pieluszki . Dlatego po prostu nie uda mu się zepsuć dużej liczby pieluszek.

Jednak pieluchy powinny być wymieniane w regularnych odstępach czasu, nawet jeśli wizualnie pozostają czyste. W zwykłym domu macierzyńskim moja mama nie ma możliwości mycia i prasowania pieluszek, więc krewni przynoszą świeżą pościel dla dziecka. Jeśli nie ma wizyt każdego dnia, to warto wziąć natychmiast z marginesem, powiedzmy, w tempie 5-6 pieluszek dziennie.

Dom pieluchy

Po powrocie do domu sytuacja nieco się zmienia. Ile pieluszek potrzebujesz dla noworodka w domu? Zdrowe dziecko w pierwszym miesiącu życia oddaje mocz około 20 razy dziennie. Teraz dziecko spędza większość czasu bez pieluchy, która jest noszona głównie w nocy i podczas spaceru. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę fakt, że konieczne jest nie tylko przewinięcie dziecka, ale także położyć pieluchę w łóżeczku i, powiedzmy, na kanapie, wtedy 20 pieluszek będzie w porządku. Wynika to z faktu, że myjesz je każdego dnia.

Ile pieluszek dziennie potrzebuje noworodek może zależeć od pory roku. W lecie dziecko może spędzać więcej czasu nago, zimą, bez pieluszek, po prostu zamarza. Zastanawiając się, ile pieluszek potrzebujesz noworodka w zimie, rozważ temperaturę w swoim mieszkaniu. W tym przypadku pieluchy w zimie lepiej używać flaneli.

W miarę dojrzewania dziecka liczba pieluch zmniejsza się, ponieważ:

  • jest mniej prawdopodobne, że poradzi sobie z potrzebą;
  • on spędza trochę czasu suwaki ;
  • staje się spokojniejszy, więc potrzeba wychodzenia z pieluszki odchodzi, aby zmniejszyć nadmierną aktywność ruchową.

To, ile noworodka potrzebuje pieluchy latem lub zimą, najlepiej określi sama matka, w zależności od stylu życia, metod wychowania i cech samego dziecka.