Duphalac jest lekiem przeczyszczającym. Wykonany jest na bazie laktulozy. Aby lek zadziałał, musisz wiedzieć na pewno, w jaki sposób dorośli biorą Duphalac na zaparcia. Schemat jest dość prosty i jest całkowicie łatwy do zapamiętania.

Działanie Dufalac

Syrop ma lepką konsystencję. Jest przezroczysty, w kolorze jasnożółtym. Duphalac ma działanie hiperosmotyczne. To pobudza ruchliwość jelit. Substancja czynna leku poprawia również wchłanianie fosforanów i soli wapnia. Po spożyciu syropu, jony amonowe są wydalane.

Jeśli mówimy językiem bardziej zrozumiałym, Duphalac na zaparcia u dorosłych działa w następujący sposób: laktuloza, w kontakcie z mikroflorą jelitową, rozkłada się na kwasy o niskiej masie cząsteczkowej. W rezultacie pH zmniejsza się, wzrasta ciśnienie osmotyczne i zwiększa się objętość zawartości narządów. To z kolei poprawia perystaltykę jelit i zmienia konsystencję stolca.

Oprócz zaparć środek jest wskazany dla:

Wielu lekarzy przepisuje leki w celu przygotowania się do takich badań diagnostycznych, jak irygacja, rektoromanoskopia, kolonoskopia.

Jak zażywać syrop Duphalac z zaparciami u dorosłych?

Syrop jest przeznaczony do spożycia. Większość pacjentów woli rozcieńczać Duphalac wodą, sokami owocowymi lub mlekiem. Ale w rzeczywistości lek można pić czysto i nierozcieńczony.

Lekarz określa liczbę przyjęć indywidualnie. Ale najczęściej lek zaleca się pić raz dziennie. Lepiej jest to robić rano, podczas posiłku, ponieważ pokarm, który dostaje się do pustego żołądka, staje się przyczyną odruchu żołądkowo-cholicznego. W tym samym czasie żołądek jak pić duphalak na zaparcia u dorosłych Występują fale rozciągnięte i perystaltyczne.

Co do zasady, dorośli powinni zacząć pić Duphalac z zaparciami z minimalną dawką 15-45 ml. Ponieważ syrop jest eksponowany, dawkę można zmniejszyć do konserwacji, która wynosi 15-30 ml. Przyjmując lekarstwo, należy użyć wystarczającej ilości płynu - co najmniej 1,5 litra na dzień.

Nie można z góry powiedzieć, jak lek zadziała. Ogólnie pozytywne zmiany stają się zauważalne 2-3 dni po rozpoczęciu leczenia.