Poprawna wymowa słów, pięknie i kompetentnie skomponowane zdania, a także umiejętność komunikowania się z ludźmi określają osobę jako osobowość . Psychologowie udowodnili, że 25% pierwszego wrażenia danej osoby zależy od umiejętności kompetentnego mówienia, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak mówić poprawnie i pięknie.

Jak nauczyć się rozmawiać z ludźmi?

Spróbujmy dowiedzieć się, jak nauczyć się mówić kompetentnie, kulturowo i poprawnie:

  1. Nie używaj slangu . Ten problem jest nieodłączny w młodszym pokoleniu. Młodzi ludzie są tak przyzwyczajeni do używania słów slangu w swoim życiu, że mogą od niechcenia z nich skorzystać, na przykład w wywiadzie z firmą swoich marzeń, co z kolei może zepsuć wrażenie pracodawców.
  2. Zawsze kładź właściwy nacisk! Zgadzam się, nie jest bardzo przyjemnie słuchać niezrozumiałej mowy z błędną wymową słów. Najczęstszym błędem jest słowo "dzwonienie". Tak więc osoba piśmienna nigdy nie powie "pobłażliwie", podkreśli drugą sylabę.
  3. Pozbądź się pasożytniczych słów . Czy kiedykolwiek zauważyłeś, jak twój rozmówca ciągle używa w swoich słowach pasożytniczych słów takich jak "krótszy", "jak gdyby", "jak" itp.? Zgadzam się, nie jest przyjemnie słuchać opowieści obfitującej w takie słowa. Aby sprawić, że mówienie będzie przyjemne i przyjemne dla ucha, będziesz potrzebować około dwóch tygodni. Najważniejszą rzeczą jest naprawdę ustawić cel, aby pozbyć się tego złego nawyku!
  4. Ciągle uzupełniaj swoje słownictwo . Jeszcze raz nie bądź cicho i nie mamrotaj w poszukiwaniu odpowiednich słów, spróbuj czytać i komunikować się z ludźmi więcej. Kompetentna osoba zawsze ma coś do powiedzenia, przyjemnie jest go słuchać i naprawdę ważne jest, aby z nim porozmawiać.
  5. Nie używaj obcych słów w mowie . Często, gdy dana osoba jest zmuszona spotykać się z innymi językami, zaczyna używać obcych słów w swoim wystąpieniu. W takim przypadku musisz zachować szczególną ostrożność, kiedy komunikowanie się z innymi ludźmi.

Jak rozmawiać przez telefon?

Właściwa, poprawna komunikacja osoby przez telefon mówi o stopniu jego rozwoju umysłowego i wychowania. Osoba na drugim końcu drutu nie będzie w stanie ocenić twojego wyglądu, ale zgodnie ze sposobem komunikacji, stworzą dla siebie pewien obraz. Ważne jest, aby ten obraz odzwierciedlał tylko twoje pozytywne cechy.

Aby właściwie rozmawiać przez telefon, ważne jest przestrzeganie następujących zasad:

  1. Negocjacje biznesowe muszą rozpocząć się rano. Najlepszym czasem na zaplanowanie spotkania lub omówienie ważnych szczegółów jest godzina 10.00-13.00. W tym czasie nasze ciało jest aktywowane i emituje pozytywną energię.
  2. Delikatnie wybierz numer telefonu, w przeciwnym razie ryzykujesz dostanie się na gburowatego rozmówcę, jak rozmawiać przez telefon A to może zepsuć nastrój.
  3. Kiedy dotrzesz do rozmówcy, nie od razu spróbuj powiedzieć mu wszystko, czego potrzebujesz. Najpierw przedstaw się, pozwól osobie na tym końcu zrozumieć, kto z nim rozmawia. Pamiętaj, aby powiedzieć, z której organizacji pochodzisz i określić, w jaki sposób najlepiej poradzić sobie z rozmówcą i czy wygodnie jest mu teraz porozmawiać. A po dźwięku esencji twojego powołania.
  4. Porozmawiaj z uczuciem, z wyrównaniem. Pamiętaj, że intonacja, z jaką wymawiasz słowa, jest często znacznie skuteczniejsza niż same słowa.
  5. Nie wahaj się powiedzieć komplementów rozmówcy i zawsze pamiętaj, że rozmowa telefoniczna jest dialogiem i musisz mieć możliwość wstawiania słów i rozmówcy.

Aby poznać właściwą drogę, komunikować się z ludźmi i szefami, ważne jest, aby nauczyć się mówić bez używania wyrażeń slangu, pasożytniczych słów i poprawnego rozmieszczenia znaków interpunkcyjnych.