Czy lubisz makaron? Jeśli nie, to może nie wiesz, jak je ugotować, lub nie wiesz, jak gotować makaron? Nic dziwnego, że włoscy szefowie kuchni uważają makaron za jedną z najsmaczniejszych potraw.

Jak gotować makaron?

Poniższe zalecenia dotyczące gotowania makaronu będą obowiązywać w przypadku muszli sercówek, rogów i zwykłego makaronu.

 1. Główną zasadą udanego gotowania makaronu jest wystarczająca ilość wody, nie mniej niż 1 litr na 100 gramów makaronu. Jeśli woda będzie mniejsza, makaron będzie się dłużej gotował, staje się lepki i może się całkowicie złączyć. Przy okazji, czy wiesz, jakiego rodzaju wody potrzebujesz do gotowania makaronu? Woda powinna być czysta, jeśli korzystasz z wody z kranu, wtedy powinno być przynajmniej stać. Makaron powinien być zagotowany i zawsze już słona woda (10 g soli na 1 litr wody), podczas gotowania makaronu nie można solić.
 2. Na jakim ogniu gotować makaron? Po pierwsze, podczas oczekiwania na wrzenie wody, ogień może być największy. Następnie, upuszczając makaron na patelnię i czekając, aż woda znów się zagotuje, ogień pod patelnią powinien zostać obniżony.
 3. Długi makaron nie jest wart złamania przed gotowaniem. Lepiej jest wkładać do rondla i lekko naciskać na wystające końce. Stopniowo makaron zmięknie i zanurzy się całkowicie w wodzie. Nie przykrywaj patelni makaronem.
 4. Ile minut potrzebujesz do gotowania makaronu? Czas pieczenia zależy od jakości makaronu i dlatego jest zwykle wskazany na opakowaniu. Ale gotowanie makaronu w sposób, w jaki potrzebujesz 2-3 minuty przed zakończeniem gotowania, jest warte spróbowania. Możesz lubić mocniejszego makaronu.
 5. Umyć makaron nie jest zalecany, po prostu wrzuć go z powrotem do durszlaka i potrząśnij nim kilka razy. Jeśli makaron zostanie umyta, to z powodu gwałtownego spadku temperatury zawartość witamin w gotowym produkcie spadnie.

Jak gotować makaron w kuchence mikrofalowej?

Jeśli masz potrzebę gotowania makaronu w kuchence mikrofalowej, musisz również wiedzieć, jak zrobić to poprawnie.

 1. Weź głęboki szklany pojemnik. Wlać tam 2 razy więcej wody niż ilość makaronu. Wlej wodę do kuchenki mikrofalowej, aby zagotowała.
 2. Umieść sól i makaron w przegotowanej wodzie, dodaj 1 łyżkę. łyżkę dowolnego oleju roślinnego, aby makaron się nie skleił i odesłał z powrotem do piekarnika.
 3. Ile minut gotowania makaronu w kuchence mikrofalowej? Zależy od ich odmiany. Rogi gotują trochę dłużej niż kluski. Średnio czas gotowania wynosi 10 minut, więc sam musisz wybrać konkretny czas. Aby nie pomylić się z czasem, gotujemy rogi z pełną mocą, a dla wermiszelów moc jest trochę większa.
 4. Gotowy makaron odkłada się w durszlaku i myje.

Jak gotować gniazda z makaronem?

Jak gotować gniazda z makaronem? Oczywiście na patelni. Ale gniazda są tak dobre, że na ich podstawie można przygotować pyszne danie, wystarczy przygotować nadzienie. Dlatego warto rozważyć nie tylko, jak ugotować gniazda makaronu, ale przepis na całe danie.

Składniki:

Как правильно варить макароны гнезда
 • wołowina (wieprzowina) - 500 g;
 • czosnek - 2 ząbki;
 • cebula - 1 szt .;
 • gniazda z makaronem;
 • olej roślinny;
 • woda;
 • kostka bulionowa;
 • keczup;
 • ser;
 • Przyprawy i sól do smaku.

Gotowanie

Pomiń mięso w maszynce do mięsa wraz z cebulą i czosnkiem. Dodaj przyprawy i sól i dokładnie wymieszaj. Posmaruj głęboką patelnią olejem, połóż w nim gniazda. W centrum każdego gniazda ułożyć farsz. Następnie wlej wodę na patelnię, aby przykryć makaron i rozpuść kostkę bulionową w wodzie. Zamknij patelnię z pokrywką i gotuj na małym ogniu przez 15-20 minut. Po spuszczeniu wody, pozostawiając trochę na dnie, wlać keczup na makaron, posypać startym serem i przez 5-10 minut wstawić do nagrzanego piekarnika.

Jak gotować makaron ryżowy?

Jeśli istnieje alergia na białko zawarte w pszenicy, istnieją makarony tylko wtedy, gdy są to ryż. Cóż, to, że ich gotowanie nie wymaga żadnych dodatków. Wszystkie zasady gotowania dla zwykłych makaronów obowiązują również dla ryżu. Tylko czas gotowania będzie krótszy, około 5-7 minut.