Być może Twoje meble kuchenne zostały zakupione 10-20 lat temu. Kiedyś była oczywiście piękna i modna, ale teraz nie jest tak schludna jak wcześniej. Aby kupić nowy zestaw kuchenny Nie zebrałeś jeszcze pieniędzy, ale naprawdę chcesz zaktualizować projekt kuchni. Wtedy masz jedno wyjście: zrobić remont kuchni własnymi rękami. Prezentujemy klasę mistrzowską na ten temat.

Klasa mistrzowska

Do poprawnego dopasowania zestawu słuchawkowego w każdych warunkach. Jedyny warunek - musi być drewniany. Stworzymy nowy wystrój naszego zestawu kuchennego własnymi rękami za pomocą techniki crackle. Ta technika służy do ozdabiania dowolnych przedmiotów. W tym samym czasie na powierzchni za pomocą specjalnej kompozycji powstają małe pęknięcia (spękania), które nadają produktowi efekt starożytności. Takie starzenie się jest jedną z wyróżniających cech, na przykład, w stylu francuskim. Prowansja . W klasie mistrzowskiej pokazujemy, jak zaktualizować zestaw kuchenny własnymi rękami, korzystając z jednoetapowego spęknięcia.

Do pracy potrzebujemy:

 • papier ścierny;
 • frędzle;
 • złota farba;
 • lakier spękany;
 • niebieska farba akrylowa;
 • matowy lakier.
 1. Przed rozpoczęciem wszystkie powierzchnie zestawu słuchawkowego należy starannie wypolerować papierem ściernym, po wyjęciu wszystkich piór z nich. Następnie pokrywamy wszystkie powierzchnie szafek złotą farbą. Zauważ, że to ta farba powinna służyć jako warstwa bazowa. Jeśli umieścisz go na wierzchu lakieru, efekt antyku nie zadziała: farba nie da niezbędnych pęknięć.
 2. Jak zaktualizować swój własny zestaw kuchenny1
 3. Dajemy farbę do wyschnięcia do stanu "kleistej kleistości", to znaczy, gdy po dotknięciu powierzchni farba już nie przywiera, jednak nie wyschła do końca. Teraz przystąp do aplikacji lakieru craquelure. Tu jest jeden sekret: w żadnym wypadku nie należy trzymać pędzla dwa razy w tym samym miejscu. Dajemy lakier do wyschnięcia tak długo, jak wskazano w instrukcji na nim. W celu szybkiego schnięcia warstwę lakieru można wysuszyć za pomocą suszarki. Wysuszyć warstwę lakieru również do stanu "lepkiej nielepkości".
 4. Jak zaktualizować swój własny zestaw kuchenny2
 5. Teraz pokrywamy wszystkie powierzchnie naszej kuchenki niebieską farbą akrylową. Lepiej to zrobić za pomocą szerokiej syntetycznej szczotki. Pęknięcia na powierzchni zaczną się pojawiać niemal natychmiast po barwieniu.
 6. Jak zaktualizować swój własny zestaw kuchenny3
 7. Daj farby do wyschnięcia. Następnie przymocuj lakierem matowym, nakładając go na dwie lub trzy warstwy. Umożliwi to przeprowadzenie mokrej pielęgnacji odnowionych mebli. Jeśli na powierzchni szafki znajdują się ozdobne lub rzeźbione elementy, możesz je podkreślić, ostrożnie usuwając z nich górną warstwę farby.
 8. Jak zaktualizować swój własny zestaw kuchenny4
 9. Teraz możesz zamocować uchwyt w miejscu. Nasz zaktualizowany zestaw kuchenny jest gotowy.
 10. Jak zaktualizować swój własny zestaw kuchenny5Jak zaktualizować swój własny zestaw kuchenny6

Jak widać, możesz przywrócić zestaw kuchenny własnymi rękami, poza tym nie wymaga to specjalnych umiejętności. Rób wszystko porządnie i starannie, a będziesz miał prawie nowy zestaw kuchenny, który będzie ci służył przez ponad rok.