Każdy prywatny dom ma wizytówkę - to jest płot. Zarówno przechodnie, jak i goście przede wszystkim zwracają uwagę na ogrodzenie działki, a dopiero potem na sam dom. Dlatego bardzo ważne jest, aby ogrodzenie pasowało do krajobrazu terenu, ogólnego stylu domu, a także, aby nie wyróżniało się ono ogólną architekturą budynków na Twojej ulicy.

Wydaje się, że zbudowanie ogrodzenia nie jest tak trudne. Jednak jest to dalekie od przypadku. Najczęściej jest to czasochłonny i złożony proces. Ponadto wśród różnorodnych materiałów czasami trudno jest wybrać odpowiedni dla swojego ogrodzenia.

Najczęściej ogrodzenia letniego domku są trzy główne typy: drewno, cegła i metalu. Ponadto można znaleźć beton, siatkę, kamień, a nawet połączone ogrodzenia. Przyjrzyjmy się bliżej, jakie typy ogrodzeń istnieją.

Rodzaje ogrodzeń drewnianych

Do stworzenia drewnianego ogrodzenia można wykorzystać różnego rodzaju materiały: log, rusztowanie, drewno, shtaketnik. Za pomocą każdego z nich możesz stworzyć naprawdę wyjątkowy projekt. Ze względu na prostotę obróbki drewna, możliwe jest zbudowanie z niej zarówno ażurowych, jak i stałych ogrodzeń, wysokich i niskich, o dowolnej konstrukcji i konfiguracji. Drewniany płot może być pomalowany lub pokryty siemieniem lnianym, aby zachować pierwotny wygląd drewna.

Drewniany płot doskonale pasuje do każdego krajobrazu letniego domku lub wiejskiej działki. Ponadto drewniane ogrodzenie jest najtańszą opcją pod względem kosztów materiałów i pracy.

Tego typu ogrodzenia wiejskie jak najbardziej popularne klasyki, "drabiny", "kraty", "szachy" i wiele innych mogą być wykonane z drewna. Jasną, kreatywną wersją drewnianego ogrodzenia będzie ogrodzenie w postaci ołówków, które wyróżnią Twoją witrynę, a nawet mogą stać się lokalnymi punktami orientacyjnymi.

Rodzaje ogrodzeń1Rodzaje ogrodzeń2Rodzaje ogrodzeń3

Rodzaje żelaznych ogrodzeń

Metalowe ogrodzenia mogą być spawane, kute, siatkowe. Wyróżniają się one trwałością, niezawodnością i trwałością. Najłatwiejszy do wykonania jest ogrodzenie wykonane z ogniw łańcucha. Samo ogrodzenie nie wygląda zbyt estetycznie, jednak jeśli posadzisz wzdłuż niego piękne rośliny pnące, stanie się doskonałym naturalnym ogrodzeniem.

Niedrogim rozwiązaniem może być ogrodzenie wykonane z blachy lub falistej. Ten rodzaj ogrodzenia jest często stosowany w prywatnym domu przez właścicieli, którzy chcą oszczędzać, ale jednocześnie uzyskać niezawodną konstrukcję.

Ogrodzenie wykonane z elementów kutych będzie wyglądało szczególnie pięknie i elegancko. Nowoczesna, zaawansowana technologia kucia pozwala tworzyć prawdziwe dzieła sztuki w celu ochrony obszarów podmiejskich.

Rodzaje ogrodzeń4Rodzaje ogrodzeń5Rodzaje ogrodzeń6

Rodzaje ogrodzeń betonowych, murowanych i kamiennych

Obecnie najbardziej prestiżowym materiałem do budowy ogrodzenia jest kamień i cegła. Takie ogrodzenie wskazuje na dobrobyt i wysoki status gospodarza. Budowa takich ogrodzeń wymaga dużo czasu, a także kosztów materiałów i pracy. Takie ogrodzenie jest ustalane na podstawie. Jednak różne techniki projektowania pozwalają tworzyć ogrodzenia wiejskie w jednej architekturze z domem i jego budynkami.

Najbardziej budżetowym typem jest betonowe ogrodzenie, które z powodzeniem może imitować zarówno cegłę, jak i mur, a nawet drewniane panele ścienne. Ogrodzenie bloków betonowych wymaga dekoracyjnego wykończenia. Monolityczne betonowe ogrodzenia są uważane za najbardziej trwałe i trwałe.

Rodzaje ogrodzeń7Rodzaje ogrodzeń8Rodzaje ogrodzeń9

Połączone ogrodzenia

Jeśli chcesz stworzyć unikalne ogrodzenie wokół swojej witryny, użyj kombinacji różnych materiałów do jego budowy. Najczęściej łączą metal z drewnem, beton z cegłą, metal z kamieniem. Podstawa i słupy z kamienia lub cegły będą obciążać ażurową lub siatkową ornament ogrodzenia. A łącząc cegłę, drewno i kamień, możesz uzyskać unikalny projekt o doskonałej jakości w niskiej cenie.

Rodzaje ogrodzeń 10Rodzaje ogrodzeń 11Rodzaje ogrodzeń 12