Jednym z rodzajów rafinacji pieca stała się płytka . Stwarza to dla niego bardziej atrakcyjny wygląd, nie pojawiają się na nim pęknięcia i piasek nie kruszy się. Kolejnym dużym plusem jest wzrost jego wymiany ciepła, dlatego czas nagrzewania pomieszczenia maleje. Bardzo łatwo jest dbać o taki piec - wystarczy go wytrzeć wilgotną szmatką. Możliwe jest układanie kafla na piecu niezależnie lub poprzez zwracanie się do profesjonalistów.

Układanie płytek na piecu zrobić to sam

Bardzo ważnym punktem jest etap przygotowawczy przed układaniem płytek na piecu. Aby to zrobić, musisz oczyścić ściany z gliny, sadzy, resztki starej farby, zwłaszcza jakość przejść przez szwy. Powierzchnia powinna być sucha, gładka i czysta.

Kiedy wszystko będzie gotowe, przystąp do kładzenia.

 1. Mocujemy siatkę łańcuchową na piecu za pomocą metalowych kotew, można również użyć wkrętów samogwintujących lub kawałków drutu. Utrwalanie odbywa się w odstępie 15 cm.
 2. Jak położyć płytkę kuchenną1
  Jak położyć płytkę kuchenki 2
 3. Tynkujemy powierzchnię pieca specjalnym klejem topliwym. Możesz dodać do niego sól, która przyczyni się do zatrzymania wody w roztworze.
 4. Jak położyć płytkę kuchenną3
 5. Naprawiamy prowizję na ścianie. Jest on zamocowany nad podłogą, w odległości równej szerokości płytki, konieczne jest, aby płytka była układana w równych rzędach.
 6. Jak położyć płytkę piecową4
 7. Zaczynamy układać płytki w drugim rzędzie. Kamieniarstwo odbywa się z boku i do góry. Nałóż klej za pomocą płaskiej kielni i poziomuj za pomocą ząbkowanego.
 8. Jak położyć płytkę piecową5
  Jak położyć płytkę kuchenną6
 9. Między płytkami wstaw krzyżyki, aby uzyskać równomierne odstępy. Są one usuwane przed kielnią.
 10. Jak położyć kafelek na kafelkach7
 11. Po ułożeniu całej płytki - zdejmij szynę. Teraz możesz umieścić pierwszy rząd płytek, jeśli to konieczne, ciąć go.
 12. Ostatni etap - fugi Powstaje po całkowitym wyschnięciu kleju. Do tego używamy gumowej szpatułki.
Jak położyć płytkę piecową8

Teraz już wiesz, jak prawidłowo ułożyć piec kaflami, które cię rozgrzeją i przetrwają jeszcze wiele lat!

Jak położyć piec na kafelkach9