Problem alkoholizmu wśród kobiet nie jest tak naglący jak wśród mężczyzn. Jednak w proporcji kobiet alkoholików mniej. Ale jest jeszcze jeden problem, nie mniej podstępny - jak samemu przestać pić alkohol dla kobiety, ponieważ bardzo trudno jest wyleczyć kobiecy alkoholizm z powodu silnego zależności co jest bardziej widoczne dla kobiet. I chociaż kobieta, która sama cierpi na wieczne pijaństwo, nie odważy się zmienić swojego życia, nikt jej nie pomoże.

Niezależnie od okoliczności i przyczyn uzależnienia od alkoholu, kobieta nie ma prawa zapomnieć, że jest córką, żoną, matką. Nawet jeśli wszystko jest złe w rodzinie, człowiek nigdy nie powinien stracić ludzkiej godności. Zawsze musimy próbować przejąć kontrolę nad sytuacją.

Możliwe przyczyny alkoholizmu u kobiet

Narolodzy twierdzą, że trudniej jest kobiecie kontrolować ilość wypijanego alkoholu, ona traci zdolność postrzegania rzeczywistości, ustalania granic. Zasadniczo te cechy są charakterystyczne dla wszystkich alkoholików, niezależnie od płci. Ale kobieta ponownie wyraziła emocjonalny składnik, który nie pozwala jej myśleć bardziej racjonalnie.

Ponadto odsetek tolerancji na alkohol u kobiet jest niższy. Stąd wszystkie kłopoty. Co więcej, gospodarstwa domowe są bardziej dotknięte, ponieważ nie ma nic bardziej przerażającego niż matka alkoholika. Wiele kobiet rozumie, że wpadły w błędne koło. Pytanie brzmi: jak się z tego wydostać i czy jest to możliwe. Oczywiście wszystko jest możliwe. Ale będzie to bardzo trudne, będą awarie, depresja zespół kaca. To dość naturalny rozwój wydarzeń. Najważniejsze, żeby w ogóle się nie rozbić i nie poddać się.

Jedną z częstych przyczyn uzależnienia jest również brak poczucia bezpieczeństwa, niezadowolenie w życiu, nawet jeśli kobieta jest mężatką i ma dzieci. Istnieje utopijna próba ucieczki od problemów, od siebie z pomocą alkoholu. Ale to tylko złudzenie. Stoke smutek i rozpacz w butelce - najgorsze z opcji. A żeby wydostać się z tego piekła, potrzeba niewiarygodnej woli, wysiłku, technik, metod, technik. Ostatni czynnik sugeruje, że nadal możesz wyjść.

Lekarze narkolodzy najczęściej spotykają się z problemem alkoholizmu u kobiet po 35 - 40 latach. Być może jest to spowodowane kryzysem średniowiecza, kiedy kobieta zdaje sobie sprawę, że czas jest nieubłagany, że młodzi odchodzą, a wraz z nią piękno, sukces z płcią przeciwną. Chociaż, zaczynając pić, kobieta nie może nie zauważyć, jak teraz staje się chorą starą kobietą. W tej chwili, w taki czy inny sposób, kobieta będzie miała pytanie - jak przestać pić samodzielnie.

Jak przestać pić kobietę?

1. Kobieta, która nadużywa alkoholu, może stopniowo przyzwyczajać się do zmniejszenia dawki wódki, tak jak kobieta może przestać pić piwo. Dokładnie - stopniowo!

2. W okresie wychodzenia z kryzysu związanego z uzależnieniem od alkoholu ważne jest, aby osoba bliska znalazła się blisko, jako wsparcie.

3. Pomoc lekarska jest równie ważnym elementem walki z nałogiem. To prawda, tutaj zaczynają się zastrzeżenia. Przekonanie kobiety do rozpoczęcia leczenia nie jest takie proste. Ma własne powody do tego:

  • nie chce znosić "brudnego płótna w miejscach publicznych";
  • nie ma ochoty dyskutować o swoich problemach z osobą z zewnątrz;
  • boją się wyrzutów i nieporozumień;
  • tylko zły stosunek do lekarzy;
  • nie zauważa prawdziwego problemu.

4. Niezbędne jest pełne leczenie bez badania.

5. Popularne metody walki, takie jak przechodzenie do matki z rumiankiem, pomagają, ale nie są skuteczne w zwalczaniu prawdziwej dolegliwości pijaństwa.

Jak przestać pić alkohol kobiecie?

Prawdopodobne wyjście z trudnej sytuacji - tylko za pomocą leczenia uzależnień. Istnieją specjalne pensjonaty zajmujące się tym problemem. jak przestać pić kobietę W wiarygodnych klinikach nie reklamuj diagnoz swoich pacjentów. Tutaj odbywają się rozmowy psychologiczne z ekspertami. Mimo to źródłem wszystkich problemów jest ludzka psychika.

Psychologowie doradzają w procesie leczenia z powodu alkoholizmu, aby zrewidować krąg swoich przyjaciół, bezlitośnie łamać wszelkie błędne związki, znaleźć nowe znajomości, być może z tymi samymi "braćmi i siostrami w nieszczęściu". Są przypadki, w których nieoczekiwana miłość pomogła wyrwać osobę z napadu. Ogólnie rzecz biorąc, silne emocjonalne doświadczenia (oczywiście pozytywne) mogą blokować uzależnienie od alkoholu u kobiet.