Aborcja to przerwanie ciąży, które odbywa się z dwóch powodów: medycznych (anomalie rozwoju płodu i zdrowia kobiety) oraz niechęć kobiety do posiadania dziecka. Należy natychmiast stwierdzić, że wszelkie aborcje, które nie zostały przeprowadzone w wyspecjalizowanej instytucji medycznej, są przestępstwem. A więc również zakończenie ciąży w domu aborcja kryminalna . O możliwościach i skutkach domowych metod aborcji zostaną omówione w naszym artykule.

Metody domowe aborcji

Zanim zdecydujesz się na przerwanie ciąży poza instytucją medyczną, powinieneś dokładnie przemyśleć możliwe konsekwencje. Najczęściej stosowane metody obejmują przyjmowanie wywarów z różnych ziół, które mogą powodować poronienia (liść laurowy, wrotycz pospolity). Wzięcie gorącej kąpieli, podnoszenie ciężarów, skakanie z wysokości może pomóc niektórym kobietom pozbyć się niechcianych ciąż. Im krótszy okres ciąży, tym większa szansa na pomyślny wynik.

Aborcja domowa - powikłania i konsekwencje

A teraz porozmawiajmy o możliwych konsekwencjach takiej kryminalnej aborcji. Rosół z ziół może powodować poronienie, ale jeśli nie ma pełnego oddzielenia błon, może to prowadzić do przedłużonego krwawienia lub dodania infekcji (z rozwojem endometrium). To samo można powiedzieć o innych metodach aborcji w domu. Co więcej, nie należy uciekać się do inwazyjnych metod aborcji poza instytucją medyczną. W tym przypadku perforacja ściany macicy z rozwojem krwawienia, jak również powikłania septyczne (zapalenie błony śluzowej macicy, zapalenie otrzewnej, pelvioperitonit ).

Młode dziewczęta i kobiety, po dowiedzeniu się o niechcianej ciąży, boją się iść do lekarza z jakiegokolwiek powodu (boją się rodziców, ze względu na poczucie wstydu). Decydując się na aborcję, nie zapominaj o konsekwencjach i po tym kobieta nie tylko nie może zostać matką, ale może stracić życie.