Hollofiber to syntetyczny materiał włókninowy, który jest obecnie szeroko stosowany do szycia ubrań na sezon zimowy. Jednak zimy są wszędzie różne, więc wiele osób ma pytanie: czy są one ciepłe, czy nie są kurtkami z hologramu? A dlaczego jeszcze wybrać model z izolacją z holofibra, a nie na przykład bardziej znany puch.

Zalety holofibra

Kurtka Hollofayburnaya - co to jest? Takie kurtki są wykonane z tych samych materiałów co kurtki puchowe, z tą różnicą, że w pierwszym wariancie używa się materiału syntetycznego, aw drugim - puchu naturalnego. Zewnętrznie modele mogą być absolutnie identyczne. Wielu nawet błędnie nazywa kurtki z hologramami puchowe kurtki .

Zaletą holofibra jako wypełniacza jest to, że jest tańszy w porównaniu do puchu. Bez wysokich kosztów otrzymasz zimowe rzeczy, które można nosić przez więcej niż jeden sezon. Hollofiber jest łatwy do mycia w maszynie do pisania, po pierwszym praniu zasiada tylko trochę, co nie wpływa na jego właściwości oszczędzania ciepła. Ten wypełniacz rzadziej powoduje alergie.

Kolejną zaletą holofibra jest wystarczająco długi okres użytkowania. Każdy puch zaczyna z czasem opadać, a także przeczołga się przez materiał, a kurtka ze sztucznym wypełnieniem zachowuje swój pierwotny wygląd. Chociaż wierzchnia warstwa takich kurtek jest wodoodporna, możliwe jest, że będziesz narażony na ulewny deszcz lub śnieg. Hollofayberu nie boi się takich kaprysów pogody, łatwo wysycha i przybiera swój pierwotny kształt.

Wady holofiber

Decydując, która kurtka jest lepsza: dół lub holofiber, lepiej po przeczytaniu i z wadami tego materiału. Główną wadą damskiej kurtki typu holofiber w porównaniu z kurtką puchową jest słabsza ochrona przed zimnem. Naturalny puch to najlepsza izolacja, która najbardziej niezawodnie chroni organizm przed zamarzaniem. Hollofayber nadaje się do dość niskich temperatur, ale w wyjątkowo mroźnej zimie, której nierzadko się zdarza, ten wypełniacz może nie chronić w wystarczającym stopniu i nie ogrzewać. Należy jednak zauważyć, że puch w kurtkach puchowych, zwłaszcza słabej jakości, może spaść i tworzyć pustki bez izolacji, a holofiber jest zawsze równomiernie rozprowadzany po całym obiekcie. Dlatego wiele osób zauważa ciepło takich kurtek i woli je w opałach.

kurtki z holofibra są ciepłe lub nie1kurtki z holofibra są ciepłe lub nie2kurtki z holofibra są ciepłe lub nie3
kurtki z holofibra są ciepłe lub nie4kurtki kanibalskie są ciepłe lub nie5kurtki kanibalskie są ciepłe lub nie6
kurtki z holofibra są ciepłe lub nie7kurtki z holofibra są ciepłe lub nie8kurtki z holofibra są ciepłe lub nie9