Wakacje w Trynidadzie i Tobago są coraz bardziej popularne. Wynika to z faktu, że coraz więcej naszych rodaków chce spędzić wakacje w egzotycznym kraju - tam na pewno można całkowicie odpocząć, zanurzyć się w nowym świecie i cieszyć się niespotykanym pięknem natury.

Czym jest Trinidad i kim jest Tobago?

Już jedna nazwa kraju wzbudza prawdziwe zainteresowanie - w rzeczy samej brzmi egzotycznie i atrakcyjnie. Chociaż nie ma nic dziwnego i tajemniczego - stan nazwa pochodzi od dwóch największych wysp, na których się znajduje. Chociaż oprócz nich istnieją inne wysepki.

Co ciekawe, ponad połowa ludności składa się z ciemnoskórych ludzi z Afryki i Indii. Ich przodkowie zostali sprowadzeni tu przez właścicieli niewolników - przez długi czas wyspy przybywały w posiadanie Wielkiej Brytanii. Także w republice żyją imigranci z krajów arabskich, azjatyckich i europejskich. Istnieją również kreole.

Население Тринидад и Тобаго

Wielka Brytania odcisnęła swoje piętno na wyspach. Tak więc oficjalnym językiem jest tutaj angielski. Ślady dawnego panowania Anglji przejawiają się w innych obszarach.

Gorące i wilgotne, ale bez huraganów

Pogoda w Trynidad i Tobago ogólnie rzecz biorąc, prawie taki sam przez cały rok i charakteryzuje się stosunkowo wysokimi temperaturami. Chociaż pod wpływem wiatru występują dwa okresy - suche i mokre. W rzeczywistości nie ma deszczu przez pięć miesięcy - od końca grudnia do końca maja, ale od czerwca do końca roku co najmniej dwieście milimetrów opadów deszczu. Takie ulewne deszcze powodują wzrost wilgotności nawet o 85%!

Luty jest uważany za najzimniejszy miesiąc - średnia temperatura powietrza w tych dniach nie przekracza +23 stopni Celsjusza.

Природа Тринидад и Тобаго

Klimat Trynidadu i Tobago jest idealny na wakacje na plaży, pływanie w pięknym morzu. Zwłaszcza, że ​​huragany omijają wyspę!

Funkcje wakacyjne

Idealny czas na wizytę w republice wyspy to sierpień-wrzesień. Nie ma zbyt wielu turystów, a pogoda sprzyja dobremu, przyjemnemu wypoczynkowi. Ponadto w hotelach koszty utrzymania i utrzymania są znacznie ograniczone, co wiąże się ze spadkiem ruchu turystycznego.

Zaleca się również odwiedzanie kurortów Trynidadu i Tobago pod koniec zimy i wczesną wiosną, kiedy temperatura powietrza nie jest zbyt wysoka, a prawie nie ma deszczu. W tym okresie będzie łatwo dostosować się po wielu godzinach lotu i opóźnień w ruchu lotniczym.

Musimy przyznać, że praktycznie nie ma długich plaż z czystym piaskiem na wyspach, ale jest wiele małych zatok, małych plaż i innych stref przybrzeżnych, idealnie stworzonych do pływania, nurkowania, surfowania i tak dalej.

Warto więc wspomnieć:

  • Scottland Bay Beach;
  • Maracas Bay;
  • Grand Riviere Bay;
  • Plaża w zatoce Karenazh;
  • Zatoka Salibii i inne.
Пляж Cumana

W tych miejscach skupiają się najlepsze hotele, ośrodki wypoczynkowe, odpowiednie zarówno na wakacje elitarne, jak i budżetowe. Nawiasem mówiąc, nurkowanie w Trynidadzie i Tobago jest bardzo popularne, ponieważ turyści mają niepowtarzalną okazję podziwiać niespotykane piękno morza, niezwykłe gatunki ryb żyjących na Karaibach.

Główne atrakcje

Jak już wspomniano, plaże Trinidad i Tobago nie mogą się pochwalić długimi, ale nadal są bardzo atrakcyjne, otoczone urokliwą przyrodą, lasami, co czyni je niemal główną atrakcją republiki.

Пляж на острове Тринидад

Na uwagę zasługują dwie rezerwy:

Zadowolą wszystkich miłośników świata zwierząt, ponieważ istnieje wiele egzotycznych zwierząt i ptaków, w tym szkarłatny ibis. Ten ptak jest jednym z najrzadszych na świecie, jest nawet wybrany jako symbol wyspiarskiego narodu.

Птица в заповеднике Аса-Райт

Są jeszcze inne naturalne atrakcje, które zapierają dech w piersiach, w tym Wodospad La Laha i niesamowity Wąwóz Guanapo.

Bez względu na to, w którym ośrodku mieszkasz, koniecznie musisz znaleźć okazję odwiedzenia stolicy republiki. Port w Hiszpanii gdzie są:

  • najciekawsze muzea;
  • galerie sztuki.

Wśród innych miejsc "pielgrzymki" należy wyróżnić turystów:

Jak się tam dostać?

Jeśli zdecydujesz się odwiedzić Trynidad i Tobago , przygotuj się na długi lot z transferem. Dostępne są dwie opcje:

  • z Moskwy przez Londyn (będziesz musiał również ubiegać się o wizę w Wielkiej Brytanii - ponieważ będziesz musiał przenieść się z jednego lotniska do drugiego);
  • z Moskwy przez Frankfurt lub Amsterdam.

Niezależnie od wybranej opcji lotu, będziesz musiał spędzić co najmniej 17 godzin na niebie.