Wiele kosmetyków przyszło do nas z farmakologii, ale czasami można użyć leków kupionych bezpośrednio w aptece, aby poprawić wygląd. I w tym przypadku nie mówimy o specjalistycznych produktach do pielęgnacji twarzy. Na przykład, maść heparynowa może być stosowana przeciwko zmarszczkom i siniakom pod oczami.

W jaki sposób maść heparynowa jest dobra dla twarzy?

Maść heparynowa odnosi się do lokalnych leków przeciwzakrzepowych. Oznacza to, że lek rozszerza naczynia w strefie, w której jest stosowany. Kosztem tego poprawia się krążenie krwi, pojawiają się stany zapalne i hipostaza. Gdy przepływ krwi przyspiesza, metabolizm staje się szybszy, następuje regeneracja głębszych warstw skóry i odbudowa ścian tętnic i żył. Te właściwości mogą być naprawdę przydatne w kosmetologii!

W medycynie maści heparynowe stosuje się w leczeniu chorób takich jak:

  • zakrzepica;
  • zakrzepowe zapalenie żył;
  • żylaki ;
  • hemoroidy i hemoroidy;
  • stłuczenia i siniaki.

Logiczne byłoby założenie, że najskuteczniejszym zastosowaniem leku w pielęgnacji twarzy będzie stosowanie maści heparynowej pod oczami. Dzięki niemu możesz szybko usunąć worki i siniaki pod oczami. Przydatny w leczeniu krwiaków. Ale przeciwzmarszczkowa maść heparynowa jest niemal bezsilna - dzięki niej można wyeliminować obrzęki i poprawić krążenie krwi w tkankach, poprawiając w ten sposób cerę i strukturę skóry, ale wbrew zmianom wieku lek nie działa skutecznie.

Przeciwwskazania do stosowania maści heparynowej

Ten środek nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań w tradycyjnym zakresie zastosowania - jest indywidualną nietolerancją i głęboką zakrzepicą dużych żył. Ale do celów kosmetycznych, aby używać maści heparyny powinny być bardzo ostrożne. Leku nie należy stosować na rany i skaleczenia oraz zbyt blisko oczu. Jeśli chcesz wyeliminować siniaki i torby pod oczami , nakładaj produkt wzdłuż linii oczodołów czaszki od dołu i pod brwiami w górnej części powiek. Jeśli maść spowodowała uczucie pieczenia, natychmiast zmyć wodą.

maść na bazie heparyny

Zasady stosowania maści heparynowej do pielęgnacji twarzy można podsumować w następujący sposób:

  1. Zastosuj produkt tak cienki, jak to możliwe, unikaj kontaktu z oczami i ustami.
  2. Używaj maści nie częściej niż raz dziennie.
  3. Uważaj, aby przebieg stosowania maści heparynowej nie przekraczał 7-10 dni. Następnie musisz zrobić sobie przerwę przez co najmniej miesiąc.
  4. Lepiej nie używać środka leczniczego na kursach, lecz używać go raz, jeśli istnieje pilna potrzeba pozbycia się siniaka, dużego krwiaka lub ciężkiego obrzęku.