Zbiór użytecznych owoców głóg na zimę można ją uprawiać na wiele sposobów: jagody mogą być suszone lub mrożone, a także mogą być konserwowane w postaci dżemów i kompotów.

Zbiór głogu na zimę - przepisy kulinarne

Poniżej porozmawiamy o sposobach samodzielnego zbierania użytecznych jagód głogu, które w przyszłości można wykorzystać do dowolnych receptur.

Najpierw upewnij się, że roślina jako całość jest zdrowa, a same owoce są dojrzałe i uzyskały czerwonawy lub pomarańczowy kolor. Wraz z owocami można zbierać kwiaty, a nawet liście, te drugie jednak nie różnią się tak wyraźną korzyścią.

Przed suszeniem głogu na zimę, suszone owoce są myte i suszone, a następnie rozprowadzane w pojedynczej warstwie na pergaminie lub siatce. Głóg umieszcza się na słońcu i pozostawia do wyschnięcia na 3-4 dni, okresowo mieszając. Można również użyć specjalnych suszarek lub pieca o temperaturze około + 30-40 stopni.

Jeśli nie wiesz, czy możesz zamrozić głóg na zimę, odpowiedź jest kategoryczna - możesz! Prawdą jest, że pożądane jest, aby mieć głęboko zamrożoną komorę o temperaturze około -18 stopni. Jagody mogą być mrożone w całości lub wstępnie oczyszczone, puree są pakowane w małe porcje i wysyłane do zamrożenia.

Kompot z głogu na zimę

Składniki:

  • głóg - 230 g;
  • cukier - 340 g;
  • woda - 2,8 litra.

Przygotowanie

Dojrzałe jagody są dobrze umyte i rozprowadzane w oparzonych słoikach. Gotuj syrop z mieszaniny cukru i wody, aby rozpuścić kryształy cukru. Następnie wlej zawartość syropu do wrzątku, szybko zwinąć sterylnymi pokrywkami i zawinąć aż do całkowitego ochłodzenia.

Dżem z głogu na zimę

Dżemy i dżemy głogu na zimę - świetny sposób na przygotowanie nie tylko smacznego, ale także przydatnego przysmaku, który może doskonale uzupełnić poranek tosty z masłem.

Składniki:

  • głóg - 200 g;
  • cukier - 100 g;

Przygotowanie

Zbierz połówki głogu, usuń kości i zalej owoce piaskiem. Pozostawić do momentu, aż cukier zwilży, a następnie na średnim ogniu i poczekać, aż sok się zagotuje. Przygotuj podstawę zacięcia na 5 minut, następnie wyjmij z ognia i pozostaw do ostygnięcia przez noc. Następnego dnia powtórz procedurę następnego dnia, a następnie ponownie ugotuj dżem na tym samym schemacie. Rozłóż potrawę na sterylnych pojemnikach i szybko zwinąć.