Jedna z najładniejszych i najbardziej znanych rzeźb w Tokio Należy do psa Hatiko, którego historię znają nie pogłoski daleko poza granicami kraju. Zdjęcie pomnika psa Hatiko w Z Japonii bardzo często można zobaczyć na magnesach i pamiątkach z Tokio, który jest świadectwem wielkiej miłości i czci ludzi.

Historia oddanego psa

Pies Hachiko urodził się 10 listopada 1923 roku i został wychowany przez profesora Uniwersytetu w Tokio, Hidesaburo Ueno. Był ósmym zwierzakiem przez właściciela, więc został nazwany Hatiko (to słowo jest tłumaczone z japońskiego jako "ósme"). Każdego dnia pies odprowadzał swojego właściciela do miasta, do stacji Shibuya, a następnie spotkał się z nim w drodze powrotnej po południu. W połowie maja 1925 r. Profesor miał atak serca, zmarł prawie natychmiast w pracy. Ale nawet po śmierci właściciela pies nadal przychodził na stację.

Могила Хатико

Historia pomnika

Posąg Khatiko z brązu został ustanowiony po raz pierwszy 21 kwietnia 1934 roku. Na jej otwarcie był obecny pies Hatiko. Miał wtedy 11 lat i 4 miesiące. Rok później Khatiko zmarł, aw Japonii ogłoszono dzień żałoby narodowej. Podczas II wojny światowej pomnik musiał zostać ponownie roztopiony na potrzeby armii japońskiej, a po wojnie, w sierpniu 1948 r., Pomnik został ponownie zainstalowany na stacji Shibuya. Dziś uosabia pamięć o oddanym psie i jest przykładem bezinteresownej miłości. Jest to najbardziej popularne miejsce spotkań młodych ludzi w mieście.

Pozostałości Hatiko częściowo pochowany na cmentarzu Aoyama, w dzielnicy Tokio w Minato-ku. Druga część jest w postaci wypchanego psa w Narodowym Muzeum Nauki w obszarze metropolitalnym Ueno . Ponadto Khatiko zajmuje chlubne miejsce na wirtualnym cmentarzu zwierząt domowych w Japonii.

Чучело Хатико в музее

Co jest niezwykłego w pomniku Khatiko?

Posąg Hachiko w Shibuya od dawna stał się kultowym miejscem, w którym wszystko przesiąknięte jest pamięcią tej długiej historii niezmierzonego oddania dla psa. Historia z Hachiko została szeroko nagłośniona po publikacji w 1932 r. W gazecie w Tokio dużej notatki na temat tragedii i niesamowitego zachowania psa. W tym czasie wiele osób już o niej wiedziało, którzy przez te lata byli na stacji Shibuya. Khatiko stał się popularnym ulubieńcem, aw przyszłości - bohaterem kilku adaptacji, które spotkały się z dużym uznaniem publiczności na całym świecie.

Jak się tam dostać?

Znajdziesz pomnika psa Hachiko w Japonii w pobliżu dworca kolejowego Shibuya.

Do pomnika można dojść pieszo z dworca w Tokio Znajduje się zaledwie kilka kroków od niego.