Gliceryna jest substancją chroniącą przed wilgocią, która pomaga zatrzymywać wilgoć w skórze. Jest częścią wielu preparatów kosmetycznych: kremów, pianek, balsamów. Ponadto można go użyć do samodzielnego przygotowania mydła glicerynowego, które można stosować dwa razy dziennie do oczyszczenia suchej skóry twarzy.

Mydło glicerynowe jest dobre

Głównymi zaletami mydła glicerynowego są:

 • możliwość jego zastosowania dla każdego rodzaju skóry;
 • Hipoalergiczny, ponieważ produkowany jest wyłącznie z naturalnych składników, dlatego zaleca się go stosować na suchą i wrażliwą skórę oraz do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka;
 • Oczyszczenie porów, nawilżenie skóry i nasycenie skóry substancjami odżywczymi;
 • mydło glicerynowe pomaga pozbyć się trądziku , egzema, łuszczyca i inne choroby skóry.

Wiele produktów kosmetycznych produkcji przemysłowej ma w swoim składzie wiele składników syntetycznych, które nie tylko nie zwalczają problemów skórnych, ale także je zaostrzają. Dlatego zanim kupisz mydło glicerynowe w sklepie, powinieneś dokładnie przestudiować jego skład i lepiej się nauczyć samemu.

Mydło glicerynowe własnymi rękami

Kiedy mydło do gotowania uzyskujesz w 100% naturalny produkt. W przeciwieństwie do towarów z produkcji fabrycznej, stabilizatory, konserwanty, barwniki, substancje zapachowe, laurisiarczany (które przyczyniają się do powstawania czynników rakotwórczych) i fosforany nie będą obecne w tym mydle.

Domowe mydło glicerynowe w swoim składzie będzie miało wyłącznie naturalne składniki. Może być dodatkowo zaopatrzony w składniki odżywcze, witaminy i oleje roślinne. Uzyskaj przyjemny aromat i kolor, można przy użyciu kawy, wywarów ziołowych, miodu, kakao i olejków eterycznych.

Mydło glicerynowe - przepis

Aby zrobić mydło własnymi rękami, będziesz potrzebował:

  mydło glicerynowe własnymi rękami
 • baza glicerynowa (pół litra);
 • napar z ziół lawendy i rozmarynu (50 ml),
 • suszone rozmaryn (łyżka);
 • olejki eteryczne (łyżka).
 1. Baza glicerynowa ogrzewana jest na małym ogniu, czekając na pełne stopienie.
 2. Jednocześnie przygotowujemy napar ziołowy (trzy szklanki mieszanki ziołowej będą potrzebowały szklanki wrzącej wody).
 3. Usuń podstawę z talerza i dodaj resztę składników.
 4. Dokładnie wymieszać i wlać do foremek.
 5. Aby dodać kolor do mydła, można dodatkowo dodać barwnik spożywczy.